Trwa ładowanie...

Solbusy już w komplecie

Zakończyły się dostawy 47 przegubowych autobusów
Share
Solbusy już w komplecie
d3j52kg

Zakończyły się dostawy 47 przegubowych autobusów marki Solbus dla Miejskich Zakładów Autobusowych. To nie koniec zakupów miejskiego przewoźnika – niebawem zostaną rozstrzygnięte przetargi na dostawę kolejnych 35 nowoczesnych, niskopodłogowych pojazdów.

Zobacz także: 90 procent autobusów ma już biletomaty

47 Solbusów, które trafiły do zajezdni „Kleszczowa”, obsługuje już linie na terenie prawie całej Warszawy. Wszystkie pojazdy, które dotarły do stolicy z Solca Kujawskiego są wyposażone w klimatyzację w wersji śródziemnomorskiej, elektroniczną informację wewnętrzną i zewnętrzną, monitoring oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych ruchowo, niewidomych i niedowidzących.

d3j52kg

Dostarczone do Warszawy pojazdy to pierwsze przegubowce wyprodukowane przez fabrykę w Solcu Kujawskim. Wartość umowy to 62 miliony złotych.****

Dzięki zakończonym właśnie dostawom liczba nowoczesnych autobusów zakupionych od 2007 roku wzrosła do 858 sztuk. To jednak nie koniec - spółka podpisała już umowę na dostawę 35 gazowych przegubowców, trwają też przetargi na dostawę 10 pojazdów elektrycznych i 25 autobusów przegubowych na napęd klasyczny.

Zobacz także: Po Warszawie będą jeździć autobusy elektryczne

d3j52kg

Podziel się opinią

Share
d3j52kg
d3j52kg