Trwa ładowanie...

Solidarni z EuroMajdanem

Wielka manifestacja wsparcia dla Ukrainy. Już dzisiaj o 17.00!

Solidarni z EuroMajdanem
d4k6kki

Pisaliśmy o tym niedawno, ale warto przypomnieć. Każdy może wyrazić solidarność z ukraińskim EuroMajdanem. Wystarczy przyjść na manifestację wsparcia dla Ukrainy, która odbędzie się w najbliższy czwartek, 30 stycznia, na pl. Konstytucji. Można też wziąć udział w zbiórce leków dla demonstrantów i podpisać petycję do władz.

W pokojowych protestach w Kijowie oraz innych miastach Ukrainy przez 2 miesiące brały udział setki tysięcy osób. W ich trakcie dochodziło do brutalnych prób rozproszenia protestujących osób przez milicję. Przez ten czas podziwialiśmy upór, determinację i przywiązanie demonstrantów do pokojowych wysiłków na rzecz dialogu władz z obywatelami.

16 stycznia ukraiński parlament przyjął z pogwałceniem wszelkich standardów drakońskie prawa ograniczające wolność słowa, zgromadzeń i stowarzyszania się. Przepisy te weszły w życie o północy 22 stycznia. Jednocześnie milicja zyskała zgodę na użycie nieproporcjonalnych środków przymusu bezpośredniego – w tym używania armatek wodnych podczas mrozów i ostrej amunicji. Od uchwalenia tych praw między demonstrantami a oddziałami milicji stale rosło napięcie, które doprowadziło do eskalacji przemocy i śmierci co najmniej 4 protestujących osób.

d4k6kki

Nasza demonstracja ma być przede wszystkim aktem solidarności z demonstrantami EuroMajdanu i w całej Ukrainie i wezwaniem do pokojowego rozwiązania konfliktu. Władze muszą zdawać sobie sprawę, że nie są bezkarne – przyglądamy się ich działaniom i będziemy o nich pamiętać w przyszłości. Domagamy się rozliczenia każdego pojedynczego przypadku łamania praw człowieka – doprowadzenia do śmierci, tortur, pobić i innych nadużyć funkcjonariuszy państwa. - piszą organizatorzy.

Podczas manifestacji będziecie mogli m.in.:
• Wyrazić SOLIDARNOŚĆ z demonstrantami na Ukrainie;
• Wziąć udział w ZBIÓRCE LEKÓW dla chorych i rannych podczas protestów;
• Podpisać PETYCJĘ Amnesty International wzywającą władze ukraińskie do rozliczenia łamania praw człowieka.

Na zbiórkę leków można przynieść:
leki na przeziębienie, np.: Rutinoscorbin, Cerutin, Witamina C, Aspiryna, Strepsils;
leki przeciwbólowe, np.: Paracetamol, Ibuprofen;
• leki na układ trawienny, np.: Węgiel aktywowany, Stoperan, Nifuroksazyd;
• środki opatrunkowe np.: plastry, bandaże, serwetki sterylne, gazy;

Na manifestacji zagra zespół Samba 'Rhythms of Resistance.Na** STRONIEwydarzenia **zapisało się już 4,5 tys. osób! *
*
Solidarni z EuroMajdanem *30 stycznia, czwartek, godz. 17.00
Pl. Konstytucji.
*

d4k6kki
d4k6kki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4k6kki