Trwa ładowanie...
d2yn55e

Sondaż dla TVP Info. 62 proc. uważa, że Gronkiewicz-Waltz jest odpowiedzialna za aferę reprywatyzacyjną

Badanych pytano również o dymisję prezydent stolicy, o pomysł przeprowadzenia referendum wraz z przedterminowymi wyborami oraz o wprowadzenie komisarza do Warszawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż dla TVP Info. 62 proc. uważa, że Gronkiewicz-Waltz jest odpowiedzialna za aferę reprywatyzacyjną
d2yn55e

TVP Info opublikował wyniki sondażu, przeprowadzonego przez Agencję Badania Rynku – ABR SESTA. Większość badanych uważa, że odpowiedzialność za aferę reprywatyzacyjną ponosi obecna prezydent Warszawy i powinna podać się do dymisji. Tylko 26 proc. pytanych opowiedziało się za wprowadzeniem komisarza do stolicy.

Sondaż na zlecenie TVP Info został przeprowadzony na reprezentatywnej próbie 1004 osób, które ukończyły 18 lat i są zameldowane w Warszawie. Badanie odbyło się w dniach 14-21 września.* *

Prezydent stolicy odpowiedzialna za aferę reprywatyzacyjną?

d2yn55e

Jak podaje TVP Info, na pytanie: „Na ile zgadza się pan/pani ze stwierdzeniem, że Hanna Gronkiewicz-Waltz ponosi osobistą odpowiedzialność za aferę reprywatyzacyjną w Warszawie” 38 proc. respondentów odpowiedziało „zdecydowanie zgadzam się”, 24 proc. „raczej zgadzam się”, 12 proc. „ani zgadzam się, ani nie zgadzam się”, 12 proc. – „raczej nie zgadzam się” i 14 proc. „zdecydowanie nie zgadzam się”.

Dymisja?

57 proc. respondentów uważa, że prezydent powinna podać się do dymisji: w tym 38 proc. badanych odpowiedziało „zdecydowanie zgadzam się”, 19 proc. „raczej zgadzam się”. Przeciwnych jest 32 proc. pytanych przez ABR SESTA (13 proc. "raczej", 19 proc. "zdecydowanie"). W tej kwestii 12 proc. odpowiedziało „ani zgadzam się, ani nie zgadzam się”.

Referendum i przedterminowe wybory?

Znacznie mniejsze poparcie jest dla przeprowadzenia referendum i przedterminowych wyborów: 18 proc. odpowiedziało „zdecydowanie zgadzam się”, „raczej zgadzam się” – 23 proc., „ani zgadzam się, ani nie zgadzam się” – 13 proc., „raczej nie zgadzam się” – 15 proc. i „zdecydowanie nie zgadzam się” – 31 proc.

d2yn55e

Komisarz w Warszawie?

Jeszcze mniejszą popularnością cieszy się pomysł Prawa i Sprawiedliwości, który chce wprowadzić wprowadzić komisarza do Warszawy do następnych wyborów samorządowych. 12 proc. zdecydowanie popiera plan PiS. Za stwierdzeniem "PiS powinien wprowadzić komisarza do Warszawy do następnych wyborów samorządowych" 14 proc. odpowiedziało „raczej zgadzam się” – 14 proc., „ani zgadzam się, ani nie zgadzam się” – 24 proc., „raczej nie zgadzam się” – 20 proc. i „zdecydowanie nie zgadzam się” – 30 proc.

Podziel się

Źródło: TVP Info

Przeczytajcie również: Zmiany na Lotnisku Chopina. Koniec z podziałem na parkingi godzinowe i dobowe

Podziel się
d2yn55e

Podziel się opinią

Share

d2yn55e

d2yn55e