Trwa ładowanie...

Sondaż dla TVP Info. 62 proc. uważa, że Gronkiewicz-Waltz jest odpowiedzialna za aferę reprywatyzacyjną

Badanych pytano również o dymisję prezydent stolicy, o pomysł przeprowadzenia referendum wraz z przedterminowymi wyborami oraz o wprowadzenie komisarza do Warszawy.

Share
Sondaż dla TVP Info. 62 proc. uważa, że Gronkiewicz-Waltz jest odpowiedzialna za aferę reprywatyzacyjną
d109d9z

TVP Info opublikował wyniki sondażu, przeprowadzonego przez Agencję Badania Rynku – ABR SESTA. Większość badanych uważa, że odpowiedzialność za aferę reprywatyzacyjną ponosi obecna prezydent Warszawy i powinna podać się do dymisji. Tylko 26 proc. pytanych opowiedziało się za wprowadzeniem komisarza do stolicy.

Sondaż na zlecenie TVP Info został przeprowadzony na reprezentatywnej próbie 1004 osób, które ukończyły 18 lat i są zameldowane w Warszawie. Badanie odbyło się w dniach 14-21 września.* *

Prezydent stolicy odpowiedzialna za aferę reprywatyzacyjną?

Jak podaje TVP Info, na pytanie: „Na ile zgadza się pan/pani ze stwierdzeniem, że Hanna Gronkiewicz-Waltz ponosi osobistą odpowiedzialność za aferę reprywatyzacyjną w Warszawie” 38 proc. respondentów odpowiedziało „zdecydowanie zgadzam się”, 24 proc. „raczej zgadzam się”, 12 proc. „ani zgadzam się, ani nie zgadzam się”, 12 proc. – „raczej nie zgadzam się” i 14 proc. „zdecydowanie nie zgadzam się”.

d109d9z

Dymisja?

57 proc. respondentów uważa, że prezydent powinna podać się do dymisji: w tym 38 proc. badanych odpowiedziało „zdecydowanie zgadzam się”, 19 proc. „raczej zgadzam się”. Przeciwnych jest 32 proc. pytanych przez ABR SESTA (13 proc. "raczej", 19 proc. "zdecydowanie"). W tej kwestii 12 proc. odpowiedziało „ani zgadzam się, ani nie zgadzam się”.

Referendum i przedterminowe wybory?

Znacznie mniejsze poparcie jest dla przeprowadzenia referendum i przedterminowych wyborów: 18 proc. odpowiedziało „zdecydowanie zgadzam się”, „raczej zgadzam się” – 23 proc., „ani zgadzam się, ani nie zgadzam się” – 13 proc., „raczej nie zgadzam się” – 15 proc. i „zdecydowanie nie zgadzam się” – 31 proc.

Komisarz w Warszawie?

Jeszcze mniejszą popularnością cieszy się pomysł Prawa i Sprawiedliwości, który chce wprowadzić wprowadzić komisarza do Warszawy do następnych wyborów samorządowych. 12 proc. zdecydowanie popiera plan PiS. Za stwierdzeniem "PiS powinien wprowadzić komisarza do Warszawy do następnych wyborów samorządowych" 14 proc. odpowiedziało „raczej zgadzam się” – 14 proc., „ani zgadzam się, ani nie zgadzam się” – 24 proc., „raczej nie zgadzam się” – 20 proc. i „zdecydowanie nie zgadzam się” – 30 proc.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d109d9z

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d109d9z
d109d9z