Sondaż. Jaki coraz bliżej Trzaskowskiego w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy

Rafał Trzaskowski, który uchodzi za faworyta do objęcia władzy w stołecznym ratuszu, nie powinien lekceważyć Patryka Jakiego. Notowania kandydata PiS rosną - jak pokazuje najnowszy sondaż, batalia o fotel prezydenta Warszawy rozstrzygnie się w drugiej turze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki odrabia dystans do Rafała Trzaskowskiego
Patryk Jaki odrabia dystans do Rafała Trzaskowskiego (East News)
WP

Według sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej", Kandydat Koalicji Obywatelskiej (Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej) może liczyć na 41 proc. głosów. Patryk Jaki (Prawo i Sprawiedliwość) uzyskał natomiast 36 proc. głosów. W porównaniu z analogicznym badaniem przeprowadzonym na początku lipca przez CBM Indicator, przewaga Trzaskowskiego stopniała o 1 punkt procentowy.

WP.PL
Podziel się
WP

Dystans między oboma kandydatami rośnie w przypadku drugiej tury wyborów, w której Trzaskowski zgromadziłby 50 proc. głosów, natomiast Jaki o 8 punktów procentowych mniej.

Jak wynika z badania, pozostali kandydaci nie będą liczyli się w ostatecznej rywalizacji o urząd Prezydenta Warszawy. Chęć głosowania na Jana Śpiewaka wyraziło 5 proc. ankietowanych, natomiast na Andrzeja Rozenka 4 proc. Jeszcze dalej znaleźli się Jacek Wojciechowicz i Janusz Korwin-Mikke, którzy otrzymaliby odpowiednio 3 i 2 proc. głosów.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Zobacz także: "Histeryczny atak". Jan Śpiewak reaguje na wpis Patryka Jakiego

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WawaLove
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP