Trwa ładowanie...

Spacer po Starówce śladami tradycji bożonarodzeniowych

Wycieczka z przewodnikiem dla dorosłych i dzieci tropem bożonarodzeniowych szopek warszawskich

Share
Spacer po Starówce śladami tradycji bożonarodzeniowych
d33cgcj

Okres bożonarodzeniowy to czas, kiedy celebrujemy wiele dawnych tradycji, czasem nie do końca wiedząc, skąd się wzięły. Chcecie poznać ich historię?

Polecamy spacer śladami magów i pasterzy, którzy usłyszawszy głos Anioła ruszyli do Betlejem. I choć fizycznie nie opuścicie Warszawy, to jednak w jej staromiejskich kościołach spotkacie zarówno jednych, jak i drugich. Jak to się stanie? Pomogą Wam w tym szopki i uruchomiona wyobraźnia. Zobaczycie, jak wyglądają pasterze, magowie i Święta Rodzina. Sprawdzicie, co robią, co chcą powiedzieć i z ich pomocą rozwiążecie zagadkę niektórych bożonarodzeniowych słów. Odkryjecie również, że świętowanie może czasem przenieść do teatru.


Spacer dla dorosłych i dzieci tropem bożonarodzeniowych szopek warszawskich wyruszy 4 stycznia o 11:00 spod kolumny Zygmunta.

d33cgcj

Orszak poprowadzi Krystyna Stroynowska, przewodniczka związana z biurem przewodniczek warszawskich Syrenki, z wykształcenia historyk kultury, i Monika Michałek, przewodniczka miejska.

Jak dołączyć? Wystarczy przyjść na miejsce zbiórki, ruszyć z nami w niezwykłą podróż, a na koniec wrzucić do kapelusza tradycyjne "co łaska".


Więcej informacji na stronie


Czytaj również: Wirtualny spacer po warszawskich parkach

d33cgcj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33cgcj
d33cgcj