Trwa ładowanie...
d22dru5

Spacery tematyczne po wilanowskim pałacu

Poznaj mniej znaną historię XVII-wiecznego Wilanowa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spacery tematyczne po wilanowskim pałacu
d22dru5

Są miejsca, do których trzeba wrócić kilkakrotnie, żeby rzeczywiście je poznać. Z pewnością większość warszawiaków odwiedziła chociaż raz letnią rezydencję króla Jana III w Wilanowie, jednak tradycyjne zwiedzanie nie daje możliwości poznania wszystkich jej sekretów. Teraz będzie można poznać mniej znaną historię pałacu. Rusza cykl spacerów tematycznych po XVII-wiecznym Wilanowie!

MIEJSCE: Muzeum Pałacu w Wilanowie, zbiórka przy szatni
TERMINY: 12 i 26 kwietnia 2015 r., godz. 13.00
WSTĘP: w cenie biletu do pałacu: 20 zł – bilet zwykły, 15 zł – bilet ulgowy

TEMATY SPACERÓW

d22dru5

12 kwietnia
Pałacowe metamorfozy

Pałac w Wilanowie jest bezcennym świadkiem ponad 300-letniej historii. Zmieniały się mody i trendy, a wilanowska rezydencja wciąż istniała, stając się domem dla kolejnych rodów. Nowi właściciele mieli nowe koncepcje aranżacji tego miejsca – wprowadzali swoje zmiany, przykrywając nimi oryginalną XVII-wieczną dekorację. Dzięki pracom konserwatorskim pałac powraca do swojego barokowego kształtu i odkrywane są miejsca, o których istnieniu wcześniej nie wiedzieliśmy. Zapraszamy na spacer, podczas którego przybliżymy Państwu te tajemnicze miejsca.

26 kwietnia
Ludwik XIV, XV a może biedermeier – w świecie stylów meblarskich

W świecie stylów meblarskich panuje niezwykła różnorodność. Ale czy wszystkie bogato zdobione meble to Ludwiki? Czym właściwie różnią się Ludwik XIII, XIV, XV i XVI? Co dokładnie rozumiemy pod pojęciem „empire” i w jaki sposób łączy się ono z klasycyzmem? Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć na naszym spacerze. Zobaczymy też przykłady poszczególnych stylów reprezentowane w pałacowych komnatach.

d22dru5

Zobacz także: Smród przy Pałacu w Wilanowie. Część parku zamknięta do odwołania

d22dru5

Podziel się opinią

Share
d22dru5
d22dru5