Trwa ładowanie...
d23dm94

Spada liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach samochodowych

Zdecydowaną większość wypadków powodują kierowcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spada liczba ofiar śmiertelnych w wypadkach samochodowych
d23dm94

W ciągu ostatnich ośmiu lat liczba ofiar śmiertelnych na Mazowszu zmniejszyła się o prawie połowę - poinformował Wojewoda Mazowiecki. W niedzielę obchodzony jest Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Liczba ofiar śmiertelnych w województwie mazowieckim spadła – z 959 w 2007 do 508 w 2014 roku. Zdecydowaną większość wypadków (blisko 84 proc.) powodują kierowcy. Najczęstszymi przyczynami są niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (22,1 proc.), nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu (20,9), nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych (13,6) oraz nieprawidłowe wyprzedzanie (4,9).

Ponad czterokrotnie zwiększono liczbę sprawdzanych odcinków

d23dm94

Najważniejszym czynnikiem, który miał wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach były działania prowadzone w ostatnich latach m.in. przez policję , inspekcję transportu drogowego oraz samorządy. Do zmniejszenie zagrożenia na drogach przyczyniła się też poprawa ich stanu w wyniku nowych inwestycji, np. przebudowy dróg.

- W latach 2012–2015 służby wojewody prowadziły kontrole stanu zarządzania ruchem na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Ponad czterokrotnie zwiększono liczbę sprawdzanych odcinków dróg. Ich celem jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu przez poprawę oznakowania w okolicach szkół i przejazdów kolejowych oraz tam, gdzie dochodzi do największej liczby kolizji - informuje biuro prasowe Wojewody

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych przypada na trzecią niedzielę listopada. Zapoczątkowany został w 1993 roku przez angielską organizację Road Peace. Od 2005 r. obchodzony jest pod egidą Zgromadzenia Ogólnego ONZ i Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych (FEVR).

Przeczytajcie też: W Warszawie ruszył Targ Rybny*[ZDJĘCIA]*

d23dm94

Podziel się opinią

Share
d23dm94
d23dm94