Trwa ładowanie...

Specjalne bilety na Euro 2012

Bez odliczania kwoty. Bez dodatkowego kasowania. Płatne kartą

Share
Specjalne bilety na Euro 2012
d3ugfoz

ZTM wprowadzi przed Mistrzostwami nowy, jednorazowy bilet pojazdowy. Będzie go można zakupić w każdym pojeździe, a płatność będzie realizowana przy pomocy karty płatniczej.

To nowość. Dotychczasowe posiadanie i odliczanie w okienku kwoty potrzebnej na zakup biletu zniknie raz na zawsze. Wystarczy karta. Ten rodzaj biletu będzie uprawniał do podróżowania tylko i wyłącznie pojazdem, w którym został kupiony. Specjalne, zamontowane we wszystkich autobusach biletomaty będą po skasowaniu elegancko informowały o tym fakcie w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. Mamy nadzieję, że nie naraz.

d3ugfoz

Cena biletu pojazdowego będzie taka sama, jak za bilet jednorazowy, czyli obecnie 3,60 zł za bilet obowiązujący w pierwszej strefie oraz 5,60 zł za bilet ważny w pierwszej i drugiej strefie. W biletomatach będą także dostępne bilety ulgowe (z 50-proc. zniżką). Jest to, nie ukrywajmy, sporo. Jeśli wskoczymy przy ul. Prostej w tramwaj, by dojechać Towarową do stacji Metro Ratusz, a potem pod ziemią dostać się do pl. Wilsona, zapłacimy aż potrójnie - 10,80 zł.

Automaty biletowe będą wyposażone w dodatkową funkcję, umożliwiającą zakodowanie biletu kupionego przez Internet. Obecnie bilety ZTM nabyte przez Internet, można zakodować w 43 punktach, zlokalizowanych przede wszystkim na stacjach metra. Wkrótce będzie to można zrobić także w pojazdach komunikacji miejskiej wyposażonych w nowe biletomaty. Pojazdy te zostaną oznakowane specjalną naklejką.

Maksymalny czas podróży, jaką będzie można odbyć na jego podstawie, wyniesie 120 minut. Bilet będzie ważny od momentu zakupu i nie trzeba będzie go kasować.

d3ugfoz

Podziel się opinią

Share
d3ugfoz
d3ugfoz