Śpiewak nie ma wątpliwości. "Grupa przestępcza w ratuszu za łapówki sprzedawała informacje"

"O dzikiej reprywatyzacji musieli wiedzieć wszyscy."
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śpiewak nie ma wątpliwości. "Grupa przestępcza w ratuszu za łapówki sprzedawała informacje"

Jan Śpiewak znów atakuje warszawski ratusz. Według aktywisty, "o dzikiej reprywatyzacji musieli wiedzieć wszyscy, także radni”. – To było jak rak, który toczył miasto – ocenił.

– W Ratuszu działała zorganizowana grupa przestępcza, która za łapówki sprzedawała informacje – powiedział Jan Śpiewak na antenie TVP Info. I dodaje, że istnieje możliwość, iż prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz odpowie karnie za "dziką reprywatyzację". – Spodziewam się zarzutów prokuratorskich dla prezydent Warszawy dotyczących zaniedbania obowiązków służbowych i narażenia miasta na ogromne straty finansowe – mówił Śpiewak.

Co było powodem niektórych decyzji urzędników? Według warszawskiego radnego, mogły to być "głupota i nieświadomość". – Zawsze można tłumaczyć pewne zachowania głupotą i często tak faktycznie jest, ale w tym wypadku tak nie jest – podkreślał.

Podczas programu poruszono również kwestię wprowadzenia komisarza przez Prawo i Sprawiedliwość do warszawskiego ratusza. – Jeżeli chodzi o ustawowe przesłanki, to wydaje się, że takie są. Jednak taki ruch politycznie byłby niezbyt korzystny, bo pani prezydent mogłaby obrócić to na swoją korzyść – ocenił.

Źródło: TVP Info

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: Plaga kleszczy w Warszawie. Aż 185 osób z boreliozą od początku roku

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.