Trwa ładowanie...

Spór wokół mostu Krasińskiego trwa. Mieszkańcy Wawra: "Wybudujmy most na Zaporze"

Inicjatywa pojawiła się na jednym z portali społecznościowych.
Share
Spór wokół mostu Krasińskiego trwa. Mieszkańcy Wawra: "Wybudujmy most na Zaporze"
d1ja0n7

Narastające różnice zdań pomiędzy mieszkańcami Żoliborza i Targówka, dotyczące budowy mostu Krasińskiego skłoniły pozostałe dzielnice do zabrania głosu, na temat realizacji przyszłych przepraw w Warszawie. Okazuje się, że konkretny pomysł na zagospodarowanie tych środków finansowych mają też mieszkańcy Wawra.

Proponują oni powstanie mostu na Zaporze, który miałby połączyć Wawer z Wilanowem. Jak przekonują ta przeprawa, w zdecydowanym stopniu może upłynnić ruch pomiędzy dwiema najdynamiczniej rozwijającymi się dzielnicami stolicy. Stąd, jeśli w stosunku do przyszłego mostu Krasińskiego występuje nadal tak dużo rozbieżnych stanowisk, warto pomyśleć o budowie właśnie przeprawy na Zaporze.

I choć w tym rejonie powstanie most, który będzie jednym z elementów składowych Południowej Obwodnicy Warszawy to jak twierdzą mieszkańcy, to przeprawa o zupełnie innym charakterze. W założeniu ma bowiem obsługiwać głównie ruch tranzytowy. Co ciekawe, wstępne plany dotyczące mostu na Zaporze zakładały powstanie przeprawy oraz trasy o długości niespełna 7 km, na odcinku od ulicy Augustówka do Mrówczej. Jej szacunkowy koszt byłby podobny, jak w przypadku Trasy Mostu Krasińskiego. Przypomnijmy, że chodzi o około 700 mln zł.

d1ja0n7

Urzędnicy jednak zrezygnowali z tych planów, a jak zapewniała na łamach WawaLove.pl Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, miasto chce powstania mostu Krasińskiego i jest otwarte na wszelkie konsultacje z mieszkańcami.

Przeczytajcie też: Pijany kierowca autobusu 305? "Wykonywał gwałtowne manewry i wjeżdżał na chodnik"

d1ja0n7

Podziel się opinią

Share
d1ja0n7
d1ja0n7