Trwa ładowanie...
d25jp6b

Spór wyborczy o darmową komunikację miejską w Warszawie [WIDEO]

Czy bezpłatna komunikacja jest możliwa?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spór wyborczy o darmową komunikację miejską w Warszawie [WIDEO]
d25jp6b

O takim pomyśle mówi się od dawna. Warszawa przygląda się innym miastom, aby zobaczyć jak w niektórych z nich funkcjonuje darmowa komunikacja miejska. Jednak jak na razie z wyliczeń wynika, że na transport publiczny za darmo stolicy po prostu nie stać.

Więcej: Darmowy transport publiczny w Tallinie. Dlaczego nie w Warszawie?

- Warszawa nie planuje wprowadzenia bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską .W obecnej sytuacji ekonomicznej, kiedy z powodu dziury w budżecie musimy wprowadzić znaczne ograniczenia w komunikacji, pozbawienie miasta wpływów z tytułu sprzedaży biletów mogłoby się na komunikacji odbić jeszcze bardziej niekorzystnie - mówił rzecznik prasowy ZTM Warszawa Igor Krajnow.

d25jp6b

*Tymczasem nie wszyscy mają takie zdanie. Kandydat na Prezydenta Warszawy Jacek Sasin uważa, że wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Warszawie jest możliwe. *

Taka propozycja wzbudziła jednak sporo emocji u innych kandydatów, którzy uważają taki pomysł za całkowicie nierealny:

- Jeśli wszyscy w Warszawie mają jeździć komunikacją za darmo, to znaczy, że trzeba będzie podnieść podatki warszawiakom - uważa Julia Pitera z PO.

- Bez szaleństw - dodaje Krzysztof Gawkowski z SLD.

d25jp6b

Z kolei Ryszard Czarnecki z PiS zapewnia, że w przypadku wygranej kandydata Prawa i Sprawiedliwości, wprowadzona zostanie darmowa komunikacja dla osób zameldowanych w stolicy.

A co Wy o tym myślicie?

d25jp6b

Podziel się opinią

Share
d25jp6b
d25jp6b