Trwa ładowanie...

Spotkaj Indie w Warszawie!

Dni otwarte już 6 i 7 października, obejmujące spotkania z twórcami i inne ciekawe wydarzenia z pogranicza podróży i sztuki. Wstęp wolny!

Share
Spotkaj Indie w Warszawie!
dhdelx8

Podróże same w sobie to już za mało. Chcemy odkrywać świat przez kolejne aspekty - modę, kuchnię, kulturę. Odkrywając odległe kraje, pragniemy zabrać z podróży coś dla siebie, dla naszych bliskich. Taka jest też koncepcja galerii sztuki* HIQALA Guerilla ART Gallery.*

Na stałe galeria ma istnieć tylko w internecie, a czasowe wystawy będą pojawiać się w różnych unikalnych miejscach, w nieregularnych odstępach czasu. Tylko podczas wystawy będzie można osobiście poznać artystów i fizycznie zobaczyć ich dzieła. Potem trafią one do wirtualnej galerii, w której przez cały rok będzie można je obejrzeć i zakupić.

- Pierwszym przystankiem na naszej drodze są Indie. Chcemy przedstawić naszych przyjaciół z daleka i ich sposób postrzegania świata, który znajduje odbicie w tworzonej przez nich sztuce. Specjalnie na nasze zaproszenie w dniach 3-8 pażdziernika do Polski przyjedzie dwóch artystów z Indii: Tirthankar Biswas i Amol Pawar, którzy mają na swoim koncie międzynarodowe wystawy w najlepszych galeriach, m.in. w Bombaju, Londynie i Nowym Jorku. Będzie to ich pierwsza wizyta w naszym kraju - mówi Paulina Grabara z galerii Hiqala.

dhdelx8

- Maluję na płótnach marzenia, które maja zmotywować ludzi do stworzenia alternatywnego świata - mówi Amol Pawar, który zaprezentuje swoje prace w galerii Hiqala. - Natura jest moim pierwszym źródłem inspiracji. Tuż po niej - otaczające mnie społeczeństwo. Gdziekolwiek podróżuję autobusem lub pociągiem, widzę ludzi, społeczeństwo i relacje między nimi, ludzkie zachowania, pewne elementy wiejskich obszarów Indii, styl życia ludzi, to wszystko staje się częścią moich inspiracji. Tradycja, kultura, mitologia i jej obecność w myśli indyjskiej - wszystko to odgrywa ważną rolę w mojej pracy - mówi. Może tym razem zainspiruje go Warszawa?

- Teraz pora na Polskę - mówi drugi zaproszony do Warszawy induski artysta, Tirthankar Biswas. - Podróże są niezwykle ważne dla każdego artysty, zwłaszcza jeśli ludzie z innych krajów doceniają jego twórczość.

Na początek zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej galerii www.hiqala.pl, na której znajdują się informacje o wystawie i biorących w niej udział artystach. *Wystawie towarzyszyć będą też dni otwarte, odbywające się 6 i 7 października, obejmujące spotkania z twórcami i inne ciekawe wydarzenia z pogranicza podróży i sztuki (Wstęp wolny). Tłem wystawy będą oryginalne wnętrza apartamentu pokazowego Fenix Group w zabytkowej kamienicy z 1910 roku na ul. Poznańskiej 16. *Patronat nad projektem objęła Indyjsko Polska Izba Gospodarcza.

dhdelx8

Podziel się opinią

Share
dhdelx8
dhdelx8