Trwa ładowanie...
d18d803

Spotkanie z Kinem Indyjskim: "Chokher Bali"

Wstęp wolny
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spotkanie z Kinem Indyjskim: "Chokher Bali"
d18d803

To już piąte Spotkanie z Kinem Indyjskim w Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu. Tym razem jest to edycja specjalna, ponieważ spotkanie to jest także jednym z wydarzeń poprzedzających tegoroczną edycję imprezy Bollywood Days czyli Dni Indyjskie na UW . Film zobaczymy w najbliższy piątek 27 lutego, o godzinie 19:30 przy Żelaznej 58/62. Wstęp wolny.

Przewidujemy trzy spotkania: w lutym, marcu i kwietniu pod hasłem "Filmowa podróż do Indii"- mówią organizatorzy - Na każdym z nich obejrzymy wybrany film z konkretnego ośrodka filmowego w Indiach. W tematykę spotkania wprowadzą nas członkowie Rasa Mandala Koło Naukowe Indologii UW, którzy w tym roku współorganizują akcję wraz ze Zrzeszeniem Studentów Polskich UW.

Spotkanie lutowe będzie poświęcone kinu bengalskiemu. Jego specyfikę przedstawi zgromadzonym Blanka Katarzyna Dżugaj.

d18d803

Chokher Bali to bengalski dramat wyreżyserowany przez Rituparno Ghosha. Jest to ekranizacja powieści Rabindranatha Tagore'a. Mahendra (Prasenjit Chatterjee) i Behari (Tota Roy Chowdhury) są młodymi kawalerami. Mieszkają w Bangladeszu. Stanowią dobre partie do ożenku i otrzymują wiele ofert matrymonialnych. Któregoś dnia otrzymują ofertę od Binodini (Aishwarya Rai), jednak obaj odrzucają propozycję małżeństwa z nią. Jakiś czas później otrzymują ofertę od młodej Ashalaty (Raima Sen). Mahendra żeni się z dziewczyną. Nikt jednak nie przypuszcza, że pewnego dnia Binodini ponownie pojawi się w ich życiu. Piękna, młoda, wykształcona przez zakonnice, dobrze władająca językiem angielskim pojawia się w domu Mahedry jako posługująca jego owdowiałej matce. Jak potoczą się losy tej czwórki?

Zobacz, jakie inne darmowe wydarzenia odbywają się w Warszawie!

d18d803

Podziel się opinią

Share
d18d803
d18d803