Trwa ładowanie...
d48mgb5

Spotkanie z Maciejem Stuhrem oraz projekcja filmu "Pokłosie"

NZS UW zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Prawie Kino
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spotkanie z Maciejem Stuhrem oraz projekcja filmu "Pokłosie"
d48mgb5

Prawie Kino, cykl filmowy NZS UW, zaprasza na spotkanie oko w oko z Maciejem Stuhrem, aktorem znanym z takich filmów jak m.in. : "Chłopaki nie płaczą", "Poranek Kojota", "Fuks", "Wesele", "33 sceny z życia", "Obława". Będzie można zobaczyć również film "Pokłosie". Jeżeli chcecie zadać pytanie Maćkowi oraz obejrzeć film, zapraszamy 17 marca do auli Starej Biblioteki Uniwersyteckiej - mówią organizatorzy - Startujemy o godzinie 18:30. Wstęp wolny.

Zobacz, jakie inne darmowe wydarzenia odbywają się w Warszawie!

Z gościem spotkania będzie można porozmawiać o jednym z najbardziej kontrowersyjnych polskich filmów w ostatnim czasie oraz realiach, w których został nakręcony - "Pokłosiu" - gdzie odtwórcą głównej roli był właśnie Maciej Stuhr. Ale nie tylko, zapytamy także o tegoroczne Oscary, kulisy pracy aktora oraz plany na przyszłość - mówią organizatorzy.

d48mgb5

Franciszek Kalina (Ireneusz Czop) po latach emigracji przyjeżdża do Polski, zaalarmowany wiadomością, że jego młodszy brat (Maciej Stuhr) popadł w konflikt z mieszkańcami swojej wsi. Po przyjeździe odkrywa, że przyczyną jest mroczna tajemnica sprzed lat. Skłóceni od lat bracia próbują dojść prawdy. Prowadzone przez nich śledztwo zaostrza konflikt, który przeradza się w otwartą agresję. Ujawniona tajemnica odciśnie tragiczne piętno na życiu braci i ich sąsiadów. Obraz „Pokłosie” stawia pytanie o polski antysemityzm podczas II wojny światowej. Dla jednych jest dziełem ukazującym prawdziwe oblicze stosunków pomiędzy Polakami i Żydami w tamtym okresie. Inni uważają, że stanowi „paszkwil”, oskarżający naród polski o masowe mordy na Żydach.

Zobacz także: Za darmo: przegląd filmowy*Frankofońskie Rendez-Vous*

d48mgb5

Podziel się opinią

Share
d48mgb5
d48mgb5