Trwa ładowanie...

Spowodował kolizję więc... zgłosił kradzież auta!

41-latek nie posiadał nawet uprawnień do kierowania pojazdami!

Share
Spowodował kolizję więc... zgłosił kradzież auta!
d4jxvk7

Do komisariatu Policji na Białołęce zgłosił się 41-letni Marek C. Mężczyzna złożył powiadomienie o kradzieży mercedesa. Pojazd wycenił na 7 tys. złotych. Z dużą dbałością o szczegóły opowiedział funkcjonariuszom, jak doszło do kradzieży.

Tych szczegółów było tak dużo, że policjanci z wydziału kryminalnego zaczęli przypuszczać, że coś jest nie tak. Doszli do wniosku, że może to być tzw. „zgłoszeniówka” i zaczęli się sprawie przyjrzeć bliżej. Już tego samego dnia, okazało się, że ich podejrzenia były słuszne. Policjanci szybko udowodnili 41-latkowi zgłoszenie przestępstwa, którego nie było.

Dlaczego Marek C. zaplanował fikcyjną kradzież samochodu? W ten sposób mężczyzna próbował uniknąć odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej, do której doszło na terenie Mokotowa. Jak się szybko okazało, 41-latek nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

d4jxvk7

Policjanci z warszawskiej Białołęki przekazali materiały do prokuratora. 41-latek usłyszał zarzut zawiadomienia o niedopełnionym przestępstwie i składania fałszywych zeznań. W trakcie przesłuchania przyznał się i poddał dobrowolnie karze. Dostał rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, do tego grzywnę i pokrycie kosztów postępowania sądowego.

d4jxvk7

Podziel się opinią

Share
d4jxvk7
d4jxvk7