Trwa ładowanie...
d3medfe

Sprawa pobitego 11-latka. Aresztowano ojca chłopca

Mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprawa pobitego 11-latka. Aresztowano ojca chłopca
d3medfe

Ojciec pobitego 11-latka którego znaleziono na Ochocie został aresztowany. Decyzje w tej sprawie podjął sąd.

O zdarzeniu informowaliśmy wczoraj . 11-latek został znaleziony na ulicy Korotyńskiego w Warszawie. Chłopiec nosił ślady pobicia. Był też skąpo ubrany. Przechodzień, który go znalazł, powiadomił odpowiednie służby. Policja zatrzymała w tej sprawie jego rodziców, oboje byli kompletnie pijani.

Sąd mógł podjąć decyzję w tej sprawie dopiero, gdy rodzice będą trzeźwi. Gdy ich zatrzymano, matka miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu, ojciec niewiele mniej.

d3medfe

- Decyzją sądu ojciec chłopca został aresztowany na trzy miesiące - mówi WawaLove.pl Robert Opas z biura prasowego policji. - Grozi mu więzienie za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodziną. Za takie przestępstwo może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Sprawą zajmuje się wydział do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Jak mówi nam funkcjonariusz , chłopiec pozostał na razie nadal w szpitalu, ale jego stan jest dobry. Matka po przesłuchaniu wróciła do domu. Nie pozbawiono jej żadnych praw, ale pozostałe dzieci są pod opieką babci.

Robert Opas informuje, że to rodzina znajdująca się pod opieką kuratora i korzystająca z pomocy społecznej, jednak po tej pory było interwencji dotyczących znęcania się. Funkcjonariusz podkreśla, że należy pochwalić postawę mężczyzny, który zainteresował się losem dziecka na ulicy.

Przeczytajcie też: Wyszła na świąteczne zakupy, do tej pory nie wróciła

d3medfe

Podziel się opinią

Share
d3medfe
d3medfe