Stacja metra: Plac Komuny Paryskiej

Czy wiedzieliście, że nazwa stacji metra Plac Wilsona nie jest formalna?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stacja metra: Plac Komuny Paryskiej
WP

Z cyklu "warszawskie ciekawostki". Tę wesołą sprawę opisuje portal Rynek-kolejowy.pl. Nazwy stacji I linii zostały formalnie zatwierdzone 16 grudnia 1983 r. uchwałą nr 86 Rady Narodowej Miasta. I tak stacja A-18 pod obecnym placem Wilsona otrzymała nazwę Plac Komuny Paryskiej. Po 1989 roku, w nowej rzeczywistości nazwa placu nie przeszła pozytywnej weryfikacji – uchwałą nr 93 z 28 lutego 1990 r. przywrócono mu przedwojenną nazwę – im. T. W. Wilsona.

W dokumencie tym nie ma jednak wzmianki o planowanej stacji metra. Nie udało się znaleźć również odrębnej uchwały dla przystanku podziemnej kolei - więc formalnie stacja A-18 to nadal Plac Komuny Paryskiej. Oczywiście nazwa ta nie jest w ogóle używana, jednak w oznaczeniach stosowana jest nazwa nie formalna, a zwyczajowa.****

Jasne jak słońce jest, że w pociągach nie pojawią się zapowiedzi z Placem Komuny Paryskiej. Skoro nie ma już placu Komuny Paryskiej, takiego placu to dlaczego nazwa stacji miałaby się odnosić do nieistniejącego placu?

WP

Nawet gdyby była to „samowolka” to poważne to „przestępstwo” uległo już chyba przedawnieniu – powiedział portalowi Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM-u.

Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP