Trwa ładowanie...

Stadion Narodowy ma swój własny teatr!

Z początkiem grudnia rozpoczął on swoją działalność

Stadion Narodowy ma swój własny teatr!
dk7vf9u

Prawie 400 osób odwiedziło Stadion Narodowy z okazji premiery sztuki "Lekarz mimo woli" Teatru XL. Teatr ten w grudniu przeprowadził się na stołeczny stadion.

Stadion Narodowy jest prawdopodobnie pierwszą tak wielką areną sportową na świecie, która ma swój własny teatr. Włodarze obiektu nawiązali współpracę z grupą Teatr XL, która powstała dzięki Stowarzyszeniu Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych EduTeArt. Na współpracę zdecydowano się ze względu na wspólne cechy obu placówek. Są to, jak informują sami zainteresowani, międzynarodowość, wielokulturowość i pomysłowość. Teatr XL od samego początku współpracował z ośrodkami kultury na całym świecie - wśród nich były m.in. Crearc we Francji, Teatre Litensky w Omsku, czy Performing Arts at PUC w Rio de Janeiro.

dk7vf9u

Teatr XL to teatr dramatyczny

Placówkę powołali go do życia młodzi absolwenci szkoły aktorskiej, do których bardzo szybko dołączyli wybitni aktorzy starszego pokolenia jak Miriam Aleksandrowicz oraz reżyserzy Sergieui Timofieev oraz Andre de la Cruz. Repertuar teatru wyróżnia się na tle innych stołecznych teatrów dramatycznych. Spektakle odbywają się nie tylko na scenie, bo aktorzy wychodzą ze sztuką także do publiczności, co pozwala zbudować niezapomniany klimat. Każdy widz może poczuć się jak jeden z aktorów przedstawienia.

Co w repertuarze?

Teatr XL zachęca do odwiedzin. Będziemy tu mieli okazję obejrzeć zarówno dzieła klasyczne autorów takich jak Gombrowicz czy Molier, jak i nowszych twórców, których dramaty po raz pierwszy będą wystawiane na deskach teatralnych. Aktorzy przyjmują zasadę, że teatr ma dawać rozrywkę, ale musi także mówić o rzeczach ważnych. Prowokować do śmiechu, ale i do poważnych rozmów.

Kasa teatru otwarta jest na godzinę przed każdym spektaklem. Rezerwacje i przedsprzedaż: rezerwacje.teatrxl@gmail.com lub tel: 500 261 813

Ceny biletów: normalny 60 zł / ulgowy 40zł / grupowy 30 zł

dk7vf9u
dk7vf9u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk7vf9u