Trwa ładowanie...
d4j83mv

Stadion Narodowy. Solidarni z Włochami

W czwartek wieczorem na Stadionie Narodowym w geście solidarności z Włochami został wyświetlony napis „Italy”. „Wesprzyjcie ich dziś swoimi myślami” – apelują władze stadionu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Stadionie Narodowym wyświetlono napis "Italy"
Na Stadionie Narodowym wyświetlono napis "Italy" (Materiały prasowe)
d4j83mv

Napis wyświetlono, aby okazać wsparcie Włochom, szczególnie ciężko dotkniętym epidemią koronawirusa. Na elewacji wyświetliły się też słowa „zostań w domu”.

- Walcząc z koronawirusem okażmy naszą solidarność z Włochami! Wiedzieliście, że we włoskim hymnie narodowym znajduje się odwołanie do Polski? Wesprzyjcie ich dziś swoimi myślami – napisały władze stadionu na Facebooku.

Włochy odnotowały kolejnych 427 zgonów wywołanych chorobą COVID-19. Z powodu koronawirusa we Włoszech zmarło już 3 405 osób. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych wirusa SARS-CoV-2 w tym kraju jest większa niż w Chinach.

d4j83mv

Zakażonych koronawirusem we Włoszech jest 41 035 osób. W ciągu ostatniej doby potwierdzono więc kolejne 5 322 przypadki.

Od 10 marca cały kraj objęty jest kwarantanną. Zamknięto szkoły, uniwersytety, restauracje i sklepy. Wyjątkiem są sklepy spożywcze i apteki. Mieszkańcy mogą wychodzić z domu tylko z uzasadnionych powodów takich jak praca, zdrowie i inne pilne potrzeby np. zakupy. Pomimo wprowadzenia tych środków, liczba nowych przypadków i zgonów nadal rośnie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d4j83mv

Podziel się opinią

Share
d4j83mv
d4j83mv