Trwa ładowanie...

Stalker z centrum Warszawy zatrzymany. Policja: Trwa przesłuchanie

Ofiarami mężczyzny jest kilkadziesiąt kobiet.

Stalker z centrum Warszawy zatrzymany. Policja: Trwa przesłuchanie
d2cxzx0
d2cxzx0

W środę rano około godz. 7.00 doszło do zatrzymania mężczyzny, który nęka kilkadziesiąt kobiet. Sprawę opisywaliśmy tutaj. Dziś na łamach serwisu WawaLove.pl opublikowaliśmy dalszy ciąg historii.

- Do jego pracy przyjechała policja. Kazała mu zejść na dół i nie pozwoliła mu już wrócić - dowiedziało się WawaLove.pl od świadka zdarzenia. Policja potwierdza zatrzymanie. - Trwają czynności. Przesłuchaliśmy w tej sprawie na tyle dużo kobiet, że podjęliśmy decyzję o zatrzymaniu i przesłuchaniu mężczyzny - mówi WawaLove.pl rzecznik prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa Śródmieście kom. Robert Szumiata.

W zależności od tego, jak zakończy się przesłuchanie zatrzymanego, które wciąż trwa, policja podejmie kolejne działania. Sprawa jest prowadzona na podstawie art. 190a Kodeksu Karnego. Dotyczy on uporczywego stalkingu. Za taki czyn, czyli uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej, sprawca podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilkadziesiąt ofiar

- Wpatrywał się we mnie szeroko otwartymi oczami. Nie mrugał. Zmroziło mnie - opowiada WawaLove.pl 21-letnia Agata, która od ponad roku nękana jest przez młodego mężczyznę. Nie jest jedyna. Przynajmniej 38 dziewczyn ustaliło, że ich prześladowca to jedna i ta sama osoba. Kilkanaście z nich zdecydowało się pójść na policję. Po ponad dwóch tygodniach od złożenia przez ofiary pierwszych zeznań, funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę na komisariat. Wciąż trwa procedura przesłuchania.

d2cxzx0

Jak dowiedziało się WawaLove.pl, człowiek nękający kobiety w centrum Warszawy uczęszcza jeden z kursów podrywu, na którym trener wykorzystuje kontrowersyjne metody PUA. O sprawie pisaliśmy tutaj: * Mężczyzna nęka kilkadziesiąt kobiet. "Każde 'podejście' ma zakończyć się seksem"*

d2cxzx0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cxzx0