Trwa ładowanie...
d3ljzyp

Stalkerem okazał się szwagier!

Co grozi za stalking?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stalkerem okazał się szwagier!
d3ljzyp

Na komisariat na Targówku zgłosiła się kobieta, która zawiadomiła funkcjonariuszy o tym, że jest ofiarą stalkingu. Kobieta dostawała tysiące sms-ów. Najpierw miały one treść głównie erotyczne, potem zaczęły się gorsze - o treści obraźliwej. Wiadomości przychodziły zarówno w dzień jak i w nocy.

Treść sms-ów wzbudziła w kobiecie konkretną obawę o życie. Z ich treści wynikało bowiem, że kobieta może być śledzona. Postanowiła poinformować o wszystkim policję.****

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego z Targówka. Przeanalizowali materiał dowodowy, który doprowadził ich do... szwagra pokrzywdzonej. Mężczyzna został zatrzymany. Był tym kompletnie zaskoczony.

d3ljzyp

35-latek usłyszał zarzut stalkingu. W trakcie przesłuchania, podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

"Stalking niszczy poczucie bezpieczeństwa i okrada z prywatności" - mówi w kampanii "Zła miłość" aktorka Dominika Ostałowska, również ofiara takiego przestępstwa. Zaczyna się niewinnie - miłymi sms-ami, wyznawaniem uczuć przez telefon. Uwielbieniem. Jednak przy braku odwzajemnienia szybko to "uwielbienie" zamienia się w nękanie lub prześladowanie. W Polsce co dziesiąty Polak był ofiarą stalkingu. Częściej są to kobiety, ale problem dotyczy także mężczyzn.

Przeczytajcie też: Znani przeciwko powrotowi pomnika "Czterech śpiących"

Podziel się
d3ljzyp

Podziel się opinią

Share

d3ljzyp

d3ljzyp