Trwa ładowanie...

Start wakacji na osiedlu Jazdów

"PM na trawie" rusza w tę sobotę

Start wakacji na osiedlu Jazdów
d34gme1
d34gme1

Osiedle Jazdów , to wyjątkowy teren w sercu Warszawy, ważny dla miasta nie tylko ze względu na swą urokliwość i mnogość unikalnych gatunków flory i fauny, ale także ze względu na ruchy społeczne, które tu działają. Obecnie na Jazdowie działa szereg organizacji, które łącząc siły chcą by i w czasie tych wakacji Osiedle tętniło życiem.

"Projekt: Polska", założyciel muranowskiej klubokawiarni Państwomiasto, rozszerza swoją ofertę użyczanych powierzchni do działania i zaprasza w progi PM na trawie, czyli domku fińskiego znajdującego się przy ul. Jazdów 3/12.

Będzie ekologicznie i na zielono -w sobotę od godziny 13:00 na terenie PM na trawie odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu Centrum Porad, organizowanego przy okazji 31. edycji konkursu „Warszawa w kwiatach”. Koordynator konkursu, inicjatywa Rośnij WAW, oprócz rozmów o ogrodnictwie, zaprasza wspólnie z animatorami „Gram nie sam” do spróbowania swych sił w grach podwórkowych, które pamiętają nasi dziadkowie.

d34gme1

Dzięki Wiktorowi Jędrzejewskiemu, założycielowi grupy „Miejskie pszczoły” (pierwszej w Polsce inicjatywie promującej pszczelarstwo w miastach), dowiemy się wszystkiego na temat zabaw z pszczołami. A jeśli ktoś złapie bakcyla będzie miał możliwość dołączenia do Inkubatora miejskiego pszczelarstwa, czyli programu hodowli pszczół w kooperatywie na terenie Osiedla Jazdów.

Z kolei Beata Michalec, prezeska Towarzystwa Przyjaciół Warszawy poprowadzi warsztaty z małych ekosystemów w słoiku - koniecznie weźcie ze sobą słoiki, mile widziane także małe sadzonki. Rzeczy te dostępne będą również na miejscu.

Wszystko to przy grillowanych smakołykach (mięsnych i wegetariańskich), przygotowywanych na sprzęcie autorstwa młodych projektantek z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - Ani Szostak i Alicji Pałys.

O godzinie 19:00 rozpocznie się* wernisaż wystawy "O szczęściu".* Instalacja przygotowana przez grupę aktywistów ze Stowarzyszenia Rozwój w Biały Dzień, łączy ze sobą sztukę w przestrzeni publicznej, pozagaleryjnej z dialogiem, interakcją i niespodzianką. Projekt to wakacyjny festiwal instalacji miejskich, którego tematem przewodnim jest szczęście.

d34gme1

Wstęp wolny.

d34gme1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34gme1