Trwa ładowanie...

Startuje PLAC DEFILAD

Trwa także konkurs na wspólne projektowanie Placu. Prace i pomysły można nadsyłać do 20 czerwca

Startuje PLAC DEFILAD
d3fsqst
d3fsqst

W sobotę 14 czerwca 2014 r. rusza scena, a w środę (18 czerwca) odbędzie się inauguracja 25-metrowego stołu. *Kalendarz na najbliższe dni zapełnią koncerty, debaty, spotkania autorskie i targi wytwórni niezależnych. *Koncepcję pierwszego etapu zagospodarowania przestrzeni pl. Defilad w centrum Warszawy przygotowała pracownia architektoniczna Centrala.

Aktywiści z Baru i Teatru Studio - autorzy projektu chcą, aby plac Defilad ożył kulturalnie i sportowo - krótko mówiąc, aby był miejscem, w którym warszawiacy chcą spędzać swój czas wolny. Powstał projekt "Plac Defilad". Miasto udostępniło teren pod działania animacyjne na trzy lata. Projekt otrzyma też dotację - w wysokości 150 tys. zł - na pierwsze działania.

PROGRAM

d3fsqst

14 czerwca (sobota): INAUGURACJA SCENY NA PLACU DEFILAD

10.00 – 13.30 PARADA TRAKTORÓW i FESTIWAL im. Jacka Kuronia: Krakowski Chór Rewolucyjny / Obywatelskie warsztaty dla dzieci / Pokazy traktorów marki Ursus / Orkiestra Dęta Ziemi Mazowieckiej / Parada Traktorów pl. Defilad–Ursus w ramach akcji: Zakłady. Ursus 2014

14.00 – 15.30 BIG BOOK Festival UZALEŻNIONIA. Zapiski z życia w nałogu. Spotkanie z Sonją Vukovic. Prowadzenie Rafał Betlejewski.

19.30 – DISTORTED FESTIVAL NA PLACU DEFILAD: Rozszerzona, urodzinowa formuła cyklu koncertowego Distorted Club, prezentującego najświeższe zjawiska z pogranicza lo-fi i eksperymentalnego popu. W Warszawie cykl związany jest z klubami w Cafe Kulturalna i barStudio, w których bawiliście się na występach Molly Nilsson, Seana Nicholasa Savage’a, Idiota Glee, Soft Metals, Marii Minervy, Króla czy Adama Repuchy. Naturalną koleją rzeczy było więc oddanie części muzycznej Inauguracji Placu Defilad pod kuratelę odpowiedzialnej za cykl agencji Distorted Animals.

d3fsqst

Plac Defilad/Kulturalna/Bar Studio, Start 19.30. Wstęp wolny.

∞ PHÈDRE (CAN) ∞ VHS-owa wersja Die Antwoord. U Phédre usłyszymy i hip-hop i doo-wop i rockabilly.

GARY WAR (US) ∞ Droga ekscentryka domowego popu jest drogą, którą przejść trzeba samotnie, zostawiając po sobie szok, niedowierzanie, zgorszenie.

∞ ANTHONY CHORALE ∞ Projekt Oliviera Heima w odświeżonym składzie. Olivier wyznaczył swojej muzyce nowy kierunek, przerzucając się na gitary elektryczne, kosmiczne syntezatory i eteryczne wokale.

d3fsqst

∞ KEN PARK (CAN) ∞ Jest to enigmatyczny, jednoosobowy projekt Scott'a Harwood'a z Toronto, który aktualnie mieszka i produkuje w Berlinie. Jego zrelaksowane, nieco melancholijne piosenki pobrzmiewają echami chillwave’u.

23.30 After party Bar Studio i Cafe Kultualna/ przez okno

15 czerwca (NIEDZIELA):

15.00-16.30 BIG BOOK FESTIVAL. KANAPA NA RYNKU: spotkanie z laureatką nagrody Europejski Poeta Wolności Dortą Jagić.

18.00-19.30 BIG BOOK FESTIVAL. ZAKAZANY JĘZYK – spotkanie autorskie

d3fsqst

18 czerwca (środa): INAUGURACJA STOŁU NA PLACU DEFILAD

15.00-18.00 POWITANIE LATA (Pałac Młodzieży na Placu Defilad)
: animacja, zabawy, warsztaty dla dzieci w kilku strefach przed PKIN: 
STERFA RUCHU / STREFA GIER / STREFA ZABAW / 
STREFA SZTUKI / STREFA DŻWIĘKÓW / 
STREFA BEZPIECZEŃSTWA / STREFA DZIAŁANIA

20 czerwca (piątek):

22.00 U Know Me Night z Niedźwiedziem

22.00 – 22.40 Teielte "All Things" LP Release Party/Plac Defilad

d3fsqst

23.00 Bar STUDIO: Niedźwiedź w lesie: Envee + muzycy

23.00 Cafe Kulturalna: Groh, Buszkers (U KNOW ME)

21 czerwca (sobota):

14:00 – 23.00 III Targi Wytwóni Niezależnych: trzecia edycja targów. Poza samymi targami - program artystyczny. Przez cały dzień grać będą zaprzyjaźnieni muzycy, didżeje i szefowie labeli, którzy zaprezentują krótkie DJ sety i występy na żywo.

23 czerwca (poniedziałek):

19.00 JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE – debata. Omówienie zgłoszeń projektów nadesłanych w konkursie ZAPROJEKTUJ PLAC DEFILAD http://pldefilad.pl/opencall

d3fsqst

27 czerwca:

22.00 Silent Disco z Brendą i Dylanem / Bad Bitches: kilkaset słuchawek pod gołym niebem. Kilkaset hitów z czasów, kiedy nosiliśmy koszule z wykładziny i dżinsy piramidy. Razem z Brendą, Andreą, Dr. Albanem i Foto Love Story chcemy pożegnać rok szkolny w wielkim stylu. Stylu Bravo 90­210.

W przypadku deszczu imprezy będą przenoszone do wnętrz Baru Studio lub Cafe Kulturalnej. Na wydarzenia wstęp wolny.

Trwa także konkurs na wspólne projektowanie Placu. Prace i pomysły można nadsyłać do 20 czerwca. Szczegóły i regulamin konkursu znajduje się na stronie http://pldefilad.pl/opencall
* Kolejne wydarzenia już wkrótce. Więcej informacji na stronie projektu: www.PLdeflad.pl * **oraz na profilu facebookowym: PLAC DEFILAD.

d3fsqst
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fsqst