Trwa ładowanie...

"Staruch" oraz 19 innych kibiców Legii stanie przed sądem

Piotrowi C. grożą 3 lata pozbawienia wolności

"Staruch" oraz 19 innych kibiców Legii stanie przed sądem
d2xivwi

20 kibiców stołecznej Legii stanie po siedmiu latach przed sądem w Radomiu - czytamy w WP.pl. Chodzi o atak na funkcjonariuszy policji, do którego doszło przed meczem Legii z Polonią we wrześniu 2008 r.

Wśród oskarżonych jest Piotr S. ps. "Staruch". Jak niedawno informowaliśmy, nieformalny przywódca pseudokibiców Legii został niedawno ukarany czteroletnim zakazem uczestniczenia w meczach piłki nożnej rozgrywek Ekstraklasy z udziałem drużyny stołecznego klubu. - Dodatkowo Piotr C. będzie musiał zapłacić 3 tys. zł grzywny i przez dwa lata stawiać się we właściwej dla swojego miejsca zamieszkania komendzie policji – mówiła niedawno w rozmowie z WawaLove.pl Grażyna Rokita z biura prasowego krakowskiego Sądu Okręgowego. .

Teraz Staruch stanie przed sądem w Radomiu. Pierwsza rozprawa odbędzie się 9 września. Chodzi o sprawę z 2 września 2008 roku, gdy przed meczem dwóch warszawskich klubów: Legii i Polonii, w trakcie przemarszu kilkusetosobowej grupy kibiców Legii na stadion Polonii doszło do ataku na policjantów i przechodniów. Kibole rzucali m.in. w funkcjonariuszy płonącymi racami, kamieniami, butelkami.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ, w której prowadzone jest postępowanie, sporządziła już kilka aktów oskarżenia, także ten dotyczący 20 atakujących policjantów kibiców. Wszystkim oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

d2xivwi
d2xivwi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xivwi