Trwa ładowanie...
de7urqf

"Staruch" wychodzi na wolność

Nieformalny przywódca pseudokibiców Legii Warszawa na zwolnieniu warunkowym
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Staruch" wychodzi na wolność
de7urqf

Warszawski sąd okręgowy zdecydował, że nie przedłuża aresztu *wobec Piotra Staruchowicza. Nieformalny lider pseudokibiców Legii Warszawa musi teraz wpłacić 80 tysięcy złotych kaucji - informuje rozgłośnia radiowa RMF FM.*

Sąd uznał, że nie ma przesłanek, aby dalej stosować areszt wobec 29-latka, skoro "jedyny obciążający go świadek jest w dyspozycji organów ścigania". Obrońca Staruchowicza powiedział, że to dobra decyzja, choć - jak stwierdził - wyznaczona kaucja jest duża jak dla młodego człowieka. Czas na wpłacenie pieniędzy mężczyzna ma do 12 lutego.****

Prokuratura nie skomentowała decyzji sądu. Poprzednio jednak argumentowała, że "Staruch" powinien zostać za kratami, bo grozi mu surowa kara.

de7urqf

29-latek jest podejrzany o wprowadzenie do obrotu w maju 2010 roku kilograma amfetaminy. Drugi zarzut dotyczy przygotowania do "wprowadzenia do obrotu" 5 kilogramów tego narkotyku. Ponadto "Staruch" ma dwa zarzuty ukrywania dowodów osobistych innych osób. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Nieformalny lider pseudokibiców Legii Warszawa został zatrzymany osiem miesięcy temu z ponad 40 innymi podejrzanymi w sprawie przemytu i handlu narkotykami na dużą skalę. W sumie chodzi o 3,7 tony marihuany, ponad 500 kg amfetaminy, 300 kg kokainy i blisko 250 kg heroiny.

de7urqf

Podziel się opinią

Share
de7urqf
de7urqf