Trwa ładowanie...

Stawiają największy biurowiec w Europie!

Będzie miał 220 metrów wysokości!

Share
Stawiają największy biurowiec w Europie!
d35zmbg

Ruszyły prace przy budowie nawiększego biurowca w Warszawie. Warsaw Spire na Woli to kompleks budynków. W jego skład wejdzie wejdzie budynek o wysokości 220 metrów oraz dwa 55-metrowe budynki sąsiadujące. Całość ma być gotowa w połowie 2014 roku. W ten sposób w sąsiedztwie Muzeum Powstania Warszawskiego pojawi się 100 tys. m kw. powierzchni biurowej. Deweloperem i generalnym wykonawcą inwestycji jest Ghelamco Poland. Wartość inwestycji to - uwaga - blisko miliard złotych!

Deweloper wynajął już w Warsaw Spire pierwsze biura. Przeniesie się tam m.in. Europejska Agencja Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich Unii Europejskiej „Frontex”, prowadzone są też rozmowy z następnymi pięcioma podmiotami.

Jak czytamy w materiałach inwestora ponad 140 tys. m3 betonu, który zostanie wykorzystany podczas realizacji projektu, wypełniłoby prawie dwa Lotniska Chopina, 9,5 tys. ton stali zbrojeniowej to waga porównywalna do 50 samolotów Boeing 747, 1,1 tys. ton, czyli wartość wykorzystanej stali sprężającej, to waga 6 płetwali błękitnych – największych zwierząt na ziemi, a waga stali konstrukcyjnej – 1,4 tys. ton jest zbliżona do wagi 6 pociągów Metropolis warszawskiego metra wypełnionych pasażerami w godzinach szczytu. Budowa Warsaw Spire obsługiwana będzie przez 6 żurawi (już stoją dwa. Na placu budowy zatrudnienie znajdzie 1,2 tys. osób. Budynek będzie mieć ogromną, pięciokondygnacyjną część podziemną.

d35zmbg

Biurowiec robi wrażenie, choć internauci z forum SSC nadali już mu nazwę Hot Dog. Zobaczcie dlaczego .

d35zmbg

Podziel się opinią

Share
d35zmbg
d35zmbg