Sto dębów na stulecie Targówka

Sto dębów szypułkowych zostanie posadzonych na terenie 40 placówek oświatowych Targówka w ciągu najbliższych dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sto dębów na stulecie Targówka

Targówek wzbogaci się o sto dębów szypułkowych. Nasadzenia są częścią obchodów stulecia przyłączenia dzielnicy do Warszawy. Pierwsze drzewka na terenie Gimnazjum nr 143 przy ul. Bartniczej 8 zasadził Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy wspólnie z przedstawicielami zarządu dzielnicy.

- Uważam, że każdy człowiek powinien w swoim życiu zasadzić choć jedno drzewo. Dziś sadzimy symbolicznych sześć drzew, które są częścią setki sadzonych z okazji jubileuszu dzielnicy. W Warszawie mamy jednak ambicję by drzew posadzić milion – powiedział Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy. - Będziemy sadzić dęby. Wyboru tego gatunku dokonali przedstawiciele Targówka zgodnie z tworzonymi przez nas standardami kształtowania zieleni. Ja z okazji jubileuszu dzielnicy życzę wam, abyście byli właśnie jak te drzewa – twardzi i długowieczni – dodał do zgromadzonych uczniów.

100 dębów

Sto dębów szypułkowych zostanie posadzonych na terenie 40 placówek oświatowych Targówka w ciągu najbliższych dni. Drzewa pojawią się zarówno w przedszkolach, szkołach podstawowych, jak i szkołach wyższego szczebla.

- Jubileusz przemija, goście się rozjadą, a dęby z nami zostaną – powiedziała dziękując za nasadzenia Emilia Walczak, dyrektor Gimnazujm nr 143.

Przeczytaj też:  Ratusz i TBS planują modernizację 23 warszawskich kamienic

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.