Trwa ładowanie...

Stolica będzie miała swojego Kubicę? Warszawiak pierwszy w kwalifikacjach do finału Mistrzostw Świata

Jest duża szansa, że warszawiak powtórzy sukcesy polskiego kierowcy Formuły 1.
Share
Stolica będzie miała swojego Kubicę? Warszawiak pierwszy w kwalifikacjach do finału Mistrzostw Świata
d1qoy4i

Dziś i jutro w Portugalii odbywają się eliminacje do wielkiego finału Mistrzostw Świata Rotax Max Challenge w kartingu profesjonalnym. Sam finał odbędzie się w sobotę. Na 1 miejscu w wyścigu kwalifikacyjnym Grup C i D znalazł się warszawiak - Łukasz Bartoszuk.

Wielu z obecnych kierowców F1 rozpoczynało swoją przygodę od startów w kartingu, m.in. Max Verstappen, Will Stevens, Esteban Gutierrez czy Robert Kubica. Być może obok tych nazwisk pojawi się wkrótce, startujący w sobotnim finale Łukasz Bartoszuk.

Łukasz reprezentuje Polskę startując w najwyższej kategorii - DD2 Max. Przed nim jeszcze jeden dzień kwalifikacji i wielki finał w sobotę. Jest spora szansa, że warszawiak powtórzy sukcesy Roberta Kubicy, który swoją karierę również zaczynał od gokartów.

d1qoy4i

Bartoszuk został niedawno Mistrzem Polski 2015 w kat. DD2 Max, co dało mu właśnie bilet na finał Mistrzostw Świata. Na co dzień Łukasz prowadzi indywidualne szkolenia kartingowe na torze na Stadionie Narodowym . Jest też trenerem szkółki gokartowej dla dzieci.

Karierę zawodnika rozpoczął tuż po ukończeniu 14 roku życia. Pomimo krótkiej kariery, po dwóch sezonach startów w 2012 roku wywalczył tytuł II wicemistrza a w 2013 roku został I wicemistrzem Polski w klasie Senior Max.

Łukaszowi życzymy powodzenia!

Przeczytajcie też: Tegoroczny sylwester również na błoniach PGE Narodowego. Znamy*pierwsze gwiazdy!*

d1qoy4i

Podziel się opinią

Share
d1qoy4i
d1qoy4i