Trwa ładowanie...
dh20ngb

Stolica będzie piękniejsza

Prawie 19 mln złotych dostało miasto na rewitalizację warszawskich zabytków, ulic i gmachów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stolica będzie piękniejsza
dh20ngb

Na rewitalicaję wybranych stref w Warszawie w Śródmieściu, na Pradze Północ, w Rembertowie, na Ochocie i w Ursusie, przeznaczono ponad 24 mln złotych, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej to prawie 19 mln zł, a wkład m.st. Warszawy - około 6 mln zł.

Dzięki funduszom unijnym możliwa jest między innymi przebudowa Teatru Ochoty. 9 lipca odwiedziła to miejsce prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. W siedzibie tego warszawskiego teatru umowę na dofinansowanie projektu podpisali: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Michał Olszewski oraz członek zarządu województwa Wiesław Raboszuk. Według prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz, 19 mln zł na rewitalizację to bardzo poważny zastrzyk finansowy, który pozwoli na konieczną odbudowę czy modernizację gmachów, ale również na realizację działań o charakterze społecznym.

Prezydent miasta mówiła, że pieniądze zostały przeznaczone m.in. na rozbudowę Domu Dziennego Pobytu Centrum Złotego Wieku w Rembertowie, rozbudowę budynku w Parku Archera z przeznaczeniem na cele kulturalno-społeczne. *Sfinansowano równiez remont i konserwację murów obronnych Starego Miasta w Śródmieściu oraz fragment ulicy Białostockiej na Pradze, na odcinku od ulicy Markowskiej do ulicy Radzymińskiej. *Na Pradze trwają też inne działania mające na celu rewitalizację tej części miasta. Remontowanych jest kilkadziesiąt praskich podwórek, aktywizuje się też mieszkańców, aby sami dbali o swoje otoczenie.

19 milionów na rewitalizację w Warszawie to największe do tej pory wsparcie finansowe przeznaczone na ten cel ze strony Unii Europejskiej.

dh20ngb

Podziel się opinią

Share
dh20ngb
dh20ngb