Trwa ładowanie...

Stolica milionerów. Najbogatszy mieszkaniec Warszawy ma 200 mln dochodu rocznie

Najwięcej milionerów mieszka na Ursynowie.

Share
Stolica milionerów. Najbogatszy mieszkaniec Warszawy ma 200 mln dochodu rocznie
d3ivkbv

Warszawa miastem milionerów. Tak wynika ze zeznań podatkowych z polskich skarbówek. Najwięcej bogaczy mieszka na Ursynowie oraz Mokotowie. Rekordzistą jest mieszkaniec Warszawy, który zadeklarował, że jego roczny dochód wyniósł w 2016 roku ponad 200 mln złotych.

Jak informuje warszawska "Gazeta Wyborcza", 20 tys. Polaków zadeklarowało w ubiegłorocznym zeznaniu podatkowym, że ich dochody przekroczyły milion złotych. Blisko 3,6 tys. z nich u2013 czyli jedna szósta polskich milionerów - to mieszkańcy Warszawy.

u2013 Najwyższą kwotę dochodu na Mazowszu wykazał mieszkaniec Warszawy. W swoim formularzu PIT 38 zadeklarował roczny dochód w wysokości 200 mln 152 tys. zł u2013 mówi Wiesława Dróżdż z biura prasowego Izby Administracji Skarbowej w Warszawie w rozmowie z "Gazetą Stołeczną".

d3ivkbv

Co więcej, najwięcej osób, które przyznało się do dochodów przekraczających 1 mln, składało swoje zeznania podatkowe w Urzędzie Skarbowym na Ursynowie, obejmującym m.in teren Wilanowa i warszawskiej Sadyby. Na drugim miejscu uplasowali się milionerzy z Mokotowa, których jest 663. Podium najbogatszych warszawiaków zamykają mieszkańcy ze Śródmieścia. Tamtejsi urzędnicy ze skarbówki przyjęli zeznania podatkowe od 435 milionerów.

Jak wynika z raportu firmy Reas, która zajmuje się analizami rynku mieszkaniowego, wraz z bogaceniem sie Polaków rośnie popyt na drogie apartamentowce. W trzech pierwszych kwartałach tego roku Polacy kupili 470 mieszkań kosztujących więcej niż 17 tys. zł za m kw. Przykładem może być były kapitan reprezentacji Polski, piłkarz Jakub Błaszczykowski w lipcu nabył mieszkanie w wieżowcu Cosmopolitan, który znajduje się przy ulicy Twardej 4. Sąsiaduje z Placem Grzybowskim, a także z Ogrodem Saskim.

Mieszkanie piłkarza liczy 134 metry i jest w pełni wyposażone. Posiada inteligentny system sterowania oświetleniem, klimatyzacją i nagłośnieniem. Metr kwadratowy mieszkania kategorii premium kosztuje około 29 tysięcy złotych. W lipcu z 236 apartamentów sprzedano już 75 proc.

Źrodło: "Gazeta Wyborcza Warszawa"/Sportowe Fakty.pl/se.pl

d3ivkbv

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.


Przeczytajcie również: Zmiany na stanowisku stołecznego komendanta. Najpierw dymisja, teraz awans

d3ivkbv

Podziel się opinią

Share
d3ivkbv
d3ivkbv