Trwa ładowanie...

Stolica szykuje się na atak zimy. "Jeśli ktoś nie musi, nie powinien ruszać samochodu spod domu"

Od rana możemy spodziewać się opadów śniegu.
Share
Stolica szykuje się na atak zimy. "Jeśli ktoś nie musi, nie powinien ruszać samochodu spod domu"
d2pf725

Gęste opady śniegu nadciągają nad Warszawę. W czwartek mogą dochodzić nawet do 10 centymetrów. - Dla miasta z taką dużą liczbą samochodów codziennie na ulicach to niebezpieczne - mówi WawaLove Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W czwartek w stolicy podróż samochodem będzie utrudniona. Od rana możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem. - W ciągu dnia zacznie napływać chłodniejsze powietrze i będzie padał przede wszystkim śnieg - informuje Małgorzata Tomczuk.

Synoptyk zaznacza, że śnieg będzie ciężki i mokry, co może stanowić podwójne zagrożenie dla kierowców. Na ulicy wytworzy się śliska pokrywa grubego puchu. - Dla miasta z taką dużą liczbą samochodów codziennie na ulicach to niebezpieczne. Mogą być utrudnienia na drogach. Jeśli ktoś nie musi, nie powinien ruszać samochodu spod domu - dodaje Tomczuk.

d2pf725

Władze miasta uspokajają i zaznaczają, że stolica jest gotowa na atak zimy. - Wszystkie nasze służby są w pogotowiu. Jak tylko warunki się pogorszą i będzie potrzeba wykorzystania pługów i solarek, to wyjadą na ulice bez względu na porę dnia i nocy. Pracują w trybie 24-godzinnym - mówi nam rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk.

Prognoza dla kraju

Śnieg będzie padał w całej Polsce z wyjątkiem wybrzeża, Pomorza Zachodniego i zachodniej Wielkopolski. Najsilniej będzie padać w centrum i na południu kraju. Na terenach podgórskich mieszkańcy mogą się spodziewać do 15 cm śniegu. Wysoka temperatura spowoduje, że na ulicy wytworzy się śliska plucha.

Na łamach WawaLove pisaliśmy o zeszłorocznym ataku zimy, który zaskoczył stołecznych kierowców. W ciągu jednego dnia doszło do kilku kolizji. Na ulice wyjechały wówczas 164 posypywarki.

d2pf725

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Podejrzana kolęda na Grochowie? Parafia przeprasza: "zaszło nieporozumienie"

d2pf725

Podziel się opinią

Share
d2pf725
d2pf725