Trwa ładowanie...
d3b58x0

Stolica zachęca do zakładania żłobków. Wpis do rejestru za "złotówkę"

Nowe rozwiązania stołecznego ratusza mają ułatwić otwarcie niepublicznych żłobków. Dotychczasowy wpis do rejestru wynosił 1000 zł. Teraz koszty mają spaść do symbolicznej złotówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hanna Gronkiewicz - Waltz wspiera prywatne żłobki
Hanna Gronkiewicz - Waltz wspiera prywatne żłobki (um.warszawa, Fot: Wydział prasowy)
d3b58x0

Hanna Gronkiewicz - Waltz w poniedziałek podczas konferencji w jednym z warszawskich niepublicznych żłobków zachęcała do zakładania prywatnych żłobków. - Staramy się, żeby w Warszawie było jak najwięcej miejsc opieki dla dzieci. W ciągu 11 lat wybudowaliśmy 37 żłobków, zatrudniliśmy dziennych opiekunów i wykupujemy miejsca w żłobkach niepublicznych. Łącznie zapewniamy blisko 7400 miejsc – mówiła prezydent Warszawy.

um.warszawa
Podziel się

Radna Aleksandra Gajewska tłumaczy, że na najbliższej sesji zostaną podjęte w tej sprawie uchwały. - Im więcej miejsc w różnych formach opieki dla najmłodszych, tym więcej rodziców może łączyć życie rodzinne z zawodowym – mówi radna.

d3b58x0

Samorządy mają obowiązek prowadzić rejestr żłobków i klubów dziecięcych. - Teraz do rejestrów jest wpisanych 515 placówek niepublicznych, które łącznie mają 6000 miejsc - informuje stołeczny ratusz.

Zobacz wideo: Bon żłobkowy. 400 zł na dziecko w Warszawie

Problem z brakiem miejsc opieki nad dziećmi w Warszawie trwa już od dłuższego czasu. Ratusz w sierpniu wprowadził uchwałę, która zobowiązuje burmistrzów dzielnicy do wynajmowania lokali w pierwszej kolejności i za niższe stawki osobom, które chcą założyć niepubliczny żłobek. – Profilowany konkurs na najem lokalu na żłobki, a teraz obniżenie opłaty za wpis do rejestru to dowód na to, że władze Warszawy wychodzą nam naprzeciw. Dla nas, przedsiębiorców, takie ułatwienia są bardzo ważne – mówi Ewa Iwińska, współwłaścicielka niepublicznej placówki dla najmłodszych oraz najemczyni remontowanego lokalu na Woli.

um.warszawa
Podziel się

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Wielkie otwarcie Veturilo. Na mieszkańców stolicy czeka 5200 rowerów

d3b58x0

Podziel się opinią

Share

d3b58x0

d3b58x0