Trwa ładowanie...
d25o9w4

Stolica zaciąga miliard złotych kredytu w EBI

Pieniądze z Europejskiego Banku Inwestycyjnego mają zostać wykorzystane na rozwój miasta
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stolica zaciąga miliard złotych kredytu w EBI
d25o9w4

To już kolejna długoterminowa pożyczka jaką stolica zaciąga w EBI. Pieniądze mają być przeznaczone na rozwój miasta, przede wszystkim pod względem transportowym, społecznym i związanym z zagospodarowaniem przestrzeni - czytamy na stronie "Transportu Publicznego".

EBI jest instytucją unijną, która udziela lub gwarantuje pożyczki zarówno publicznym jak i prywatnym podmiotom. Pieniądze muszą być przeznaczone na harmonijny rozwój w ramach UE. Kredyty są nisko oprocentowane, a warunki spłaty są bardzo atrakcyjne. Warszawa z tego źródła korzysta równie chętnie, co z funduszy unijnych. Od 1994 r. pieniądze z EBI pozwoliły na sfinansowanie wielu projektów, również transportowych.

Czytaj też: Stracone szanse ulicy Próżnej

d25o9w4

Znajdujący się w Luksemburgu Europejski Bank Inwestycyjny zajmuje się między innymi promowaniem zrównoważonego rozwoju miast i zwiększaniem ich konkurencyjności - stąd decyzja zawarcia umowy z naszym miastem. To już siódmy kredyt jakiego ta instytucja udziela Warszawie.

Na co Warszawa przeznaczy pożyczony miliard złotych?

W planach miasta jest remont i modernizacja ośrodków zdrowia, żłobków i szkół, zagospodarowanie nabrzeża Wisły i zabezpieczenie przeciwpowodziowe. Do tego projekty drogowe, takie jak obwodnica śródmiejska, remonty ulic, ale też budowa tras rowerowych.

Czytaj też: Miasto inwestuje w Wisłę [WIDEO]

d25o9w4

Podziel się opinią

Share
d25o9w4
d25o9w4