Trwa ładowanie...
d3vwgig

Stolica żegna Wojciecha Młynarskiego. Księga kondolecyjna w ratuszu

Wybitny artysta spocznie na Powązkach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stolica żegna Wojciecha Młynarskiego. Księga kondolecyjna w ratuszu
d3vwgig

Przygotowana przez m.st. Warszawę księga kondolencyjna poświęcona pamięci Wojciecha Młynarskiego, zostanie wyłożona w sali 131 stołecznego ratusza (Plac Bankowy 3/5). Wpisów będzie można dokonywać w środę i czwartek w godz. 9-18.

Wojciech Młynarski zmarł w środę, 15 marca, po długiej chorobie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 24 marca, w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie.

- Urna z prochami zostanie odprowadzona i pochowana w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach - poinformowała w imieniu Agaty, Jana i Pauliny Młynarskich, Paulina Kabalak z firmy Prószyński Media.

d3vwgig

Młynarski był poetą, autorem i wykonawcą piosenek, artystą kabaretowym, dramaturgiem, librecistą i reżyserem teatralnym.

Takie piosenki jak: "Światowe życie", "Och, ty w życiu", "Żorżyk gitarzysta basowy", "Prześliczna wiolonczelistka", "Moje serce to jest muzyk", " W co się bawić", nuciła cała Polska. Wiele ich tytułów czy fraz z nich wyjętych weszło na trwałe do języka polskiego w charakterze porzekadeł czy przysłów - np. "róbmy swoje", "przyjdzie walec", "w Polskę idziemy", "po co babcię denerwować?".

Jego utwory na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Młynarski, podobnie jak Jacques Brel, był najlepszym interpretatorem własnych utworów.

Urodził się 26 marca 1941 r. w Warszawie. W 1963 r. jako absolwent polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, po obronie pracy magisterskiej "O dramaturgii Witkacego" postanowił zostać zawodowym aktorem i piosenkarzem. Debiutował na początku lat 60. na scenie kabaretowej i teatralnej klubu studenckiego Hybrydy.

d3vwgig

Źródło: (PAP)

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: "Nie umiemy wytłumaczyć popularności tego znaku". 75 lat temu namalowano pierwszą "kotwicę"

d3vwgig

Podziel się opinią

Share
d3vwgig
d3vwgig