Trwa ładowanie...

Stolica żegna Wojciecha Młynarskiego. Księga kondolecyjna w ratuszu

Wybitny artysta spocznie na Powązkach.

Share
Stolica żegna Wojciecha Młynarskiego. Księga kondolecyjna w ratuszu
d3fxcs0

Przygotowana przez m.st. Warszawę księga kondolencyjna poświęcona pamięci Wojciecha Młynarskiego, zostanie wyłożona w sali 131 stołecznego ratusza (Plac Bankowy 3/5). Wpisów będzie można dokonywać w środę i czwartek w godz. 9-18.

Wojciech Młynarski zmarł w środę, 15 marca, po długiej chorobie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 24 marca, w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie.

- Urna z prochami zostanie odprowadzona i pochowana w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach - poinformowała w imieniu Agaty, Jana i Pauliny Młynarskich, Paulina Kabalak z firmy Prószyński Media.

d3fxcs0

Młynarski był poetą, autorem i wykonawcą piosenek, artystą kabaretowym, dramaturgiem, librecistą i reżyserem teatralnym.

Takie piosenki jak: "Światowe życie", "Och, ty w życiu", "Żorżyk gitarzysta basowy", "Prześliczna wiolonczelistka", "Moje serce to jest muzyk", " W co się bawić", nuciła cała Polska. Wiele ich tytułów czy fraz z nich wyjętych weszło na trwałe do języka polskiego w charakterze porzekadeł czy przysłów - np. "róbmy swoje", "przyjdzie walec", "w Polskę idziemy", "po co babcię denerwować?".

Jego utwory na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Młynarski, podobnie jak Jacques Brel, był najlepszym interpretatorem własnych utworów.

Urodził się 26 marca 1941 r. w Warszawie. W 1963 r. jako absolwent polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, po obronie pracy magisterskiej "O dramaturgii Witkacego" postanowił zostać zawodowym aktorem i piosenkarzem. Debiutował na początku lat 60. na scenie kabaretowej i teatralnej klubu studenckiego Hybrydy.

d3fxcs0

Źródło: (PAP)

Oprac. Karolina Pietrzak

d3fxcs0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fxcs0
d3fxcs0