Trwa ładowanie...
d31zreh

Stopniał śnieg, Warszawa wygląda jak śmietnisko. "Ekipa sprzątająca ma urlop?"

Puszki, psie kupy, niedopałki, chusteczki, puste butelki, do tej pory ukryte w zwałach śniegu, wyjrzały na światło dzienne. Mieszkańcy stolicy przysłali nam zdjęcia, które pokazują, jak zaśmiecamy nasze miasto.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tak wygląda teren zieleni przy al. Jerozolimskich
Tak wygląda teren zieleni przy al. Jerozolimskich (wawalove, Fot: archiwum prywatne)
d31zreh

W ciągu ostatnich dni temperatura podskoczyła o kilka stopni. Warszawiacy tłumnie ruszyli na spacery do parków i lasów. Niestety, ich oczom ukazał się przykry widok – pod warstwą lodu przez kilka tygodni zalegały masy śmieci, których nikt teraz nie sprząta. - Czy ekipa sprzątająca ma urlop? - pyta pani Beata. Pod wpisem zamieściła zdjęcie przystanku autobusowego w Wołominie, wokół którego leżą śmieci.

- Idąc do pracy, przy metrze Służew zauważyłem stos niedopałków i chusteczek. Masakra - irytuje się mieszkanka. - Sytuacja powtarza się co rok i nikt z tym nic nie robi - żali się inny internauta.

Zobacz wideo: Zmiany w segregacji odpadów. "Czekają nas utrudnienia"

Czytelnicy WawaLove poprosili o interwencję w tej sprawie. Zaznaczyli, że śmieci nikt nie sprząta, a miasto przypomina wysypisko śmieci. - Odechciewa się spacerów - komentuje pani Ania.

    wawalove
(wawalove, Fot: archiwum prywatne)

- Sprzątamy na bieżąco. Zwykle po roztopach pracy jest więcej, bo śmieci wrzucane w śnieg wychodzą na wierzch - informuje nas rzeczniczka stołecznego ratusza Agnieszka Kłąb. Prosi, żebyśmy kontaktowali się z Zarządem Oczyszania Miasta, jeśli chcemy znać szczegóły prac porządkowych. - Oni sprzątają tereny miejskie. Należy pamiętać, że są też tereny, którymi zajmują się poszczególne dzielnice albo takie, które nalężą do osób prywatnych - dodaje.

    wawalove
(wawalove, Fot: archiwum prywatne)

Skontaktowaliśmy się z ZOM w Warszawie. - Po stopieniu się śniegu chodniki i przystanki nam podlegające są zamiatane z pozostałego piasku oraz śmieci. Prace porządkowe prowadzone są gdy nie pada śnieg i nie jest ślisko. Sprzątamy 2,6 mln m2 chodników nieprzylegających do nieruchomości, w tym przystanków komunikacji miejskiej, kładek i dojść do stacji metra - informuje WawaLove Zofia Kłyk rzeczniczka prasowa warszawskiego ZOM.

d31zreh

Jak często sprzątane są chodniki? - Od wiosny do jesieni 12% z polegających nam terenów sprzątanych jest codziennie, natomiast 46% z częstotliwością trzy razy w tygodniu. Kontrolerzy Zarządu Oczyszczania Miasta każdego dnia sprawdzają, czy firmy prawidłowo wykonały zlecenie - dodaje Kłyk.

Jeśli widzicie ulicę lub chodnik wymagający posprzątania, zgłoście się do Miejskiego Centrum kontaktu Warszawa pod numerem: 19 115 , które skieruje sprawę do odpowiedniego zarządcy.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Sasin: pomniki smoleńskie staną w ścisłym centrum Warszawy

d31zreh

Podziel się opinią

Share
d31zreh
d31zreh