Trwa ładowanie...

Strajk Kobiet 8 marca. Mobilizacja policji w Warszawie

W centrum Warszawy od rana trwa mobilizacja policji. Wszystko przez Strajk Kobiet organizowany w stolicy pod hasłem "Dzień Kobiet bez kompromisów".

Share
Strajk Kobiet 8 marca. Mobilizacja policji w Warszawie
Strajk Kobiet 8 marca. Mobilizacja policji w WarszawieŹródło: East News
d492rwz

W poniedziałek 8 marca od rana w centrum Warszawy zauważalna jest policja. Funkcjonariusze rozstawiali przy głównych arteriach barierki ochronne. Tak przygotowywali się do zaplanowanego przez Strajk Kobiet protestu pod hasłem "Dzień Kobiet bez kompromisów". Manifestacja rozpoczęła się w centrum stolicy o godz. 16.00. Organizatorki przewidują zbieranie podpisów pod projektem "Legalna aborcja" w czasie zgromadzenia.

W mediach społecznościowych udział w demonstracji zapowiedziało kilka tysięcy osób.

Strajk Kobiet 8 marca. Policja rozstawia barierki ochronne w centrum miasta

W rozmowie z portalem "Fakt" podinsp. Robert Szumiata z Komendy Stołecznej Policji oznajmił, że służby nie przewidują dodatkowych zabezpieczeń poza barierkami ochronnymi.

Strajk Kobiet. Marta Lempart o czwartkowych protestach. "Rząd wypowiedział wojnę"

Policjant wyraził także nadzieję, że poniedziałkowa manifestacja będzie miała charakter pokojowy i nie dojdzie do łamania prawa, tak jak miało to miejsce na niektórych protestach Strajku Kobiet.

d492rwz

Na ten moment nie jest znana liczba funkcjonariuszy, którzy zostali oddelegowani do pilnowania porządku w czasie popołudniowego protestu w centrum stolicy.

Źródło: Onet

East News
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d492rwz

Podziel się opinią

Share
d492rwz
d492rwz