Trwa ładowanie...
d3n56v7

Strajk Kobiet. Będą duże protesty w rocznicę uzyskania praw wyborczych przez Polki

Aktywistki Strajku Kobiet poinformowały, że odbędą się duże protesty w ramach obchodów uzyskania przez Polki praw wyborczych. Protesty zapowiedziane są na sobotę, 28 listopada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk kobiet. Kolejne protesty zapowiedziano na sobotę
Strajk kobiet. Kolejne protesty zapowiedziano na sobotę (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d3n56v7

Informację o obchodach przekazały aktywistki Strajku Kobiet na kanale prowadzonym w aplikacji Telegram. Sobotnia data pojawiała się też na konferencjach prasowych Strajku.

W niedzielę Strajk Kobiet odwołał zapowiadane na ten dzień spacery w Warszawie. Jak podkreślono, "ładujemy akumulatory na następny tydzień".

Wielotysięczne protesty trwają w całej Polsce od wydania orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny, który ograniczył prawo do aborcji. Orzeczenie wydano 22 października.

d3n56v7

TK orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Przepis straci moc wraz z publikacją wyroku, ale ten nie został jak dotąd opublikowany.

W największej manifestacji w Warszawie w ostatni poniedziałek października według szacunków wzięło udział ponad sto tysięcy osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3n56v7

Podziel się opinią

Share
d3n56v7
d3n56v7