Trwa ładowanie...

Strajk Kobiet. Interpelacja ws. sobotnich interwencji służb

Strajk Kobiet. Wanda Nowicka, posłanka partii Wiosna zapowiada interpelację do MSWiA w sprawie sobotniej interwencji policji na terenie Politechniki Warszawskiej.

Share
Strajk Kobiet w Warszawie
Strajk Kobiet w WarszawieŹródło: PAP
d35ph0m

W poniedziałek 30 listopada Wanda Nowicka, należąca do Wiosny, przekazała, że podjęła decyzję o złożeniu do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji interpelacji zawierającej pytania dotyczące sobotnich zajść na terenie Politechniki Warszawskiej.

Jak tłumaczy posłanka, chodzi o interwencję służb w czasie protestu zorganizowanego w 102. rocznicę wywalczenia przez Polki praw wyborczych.

d35ph0m

"W sobotę policjanci bez zgody rektora wtargnęli na teren Politechniki Warszawskiej, atakując gazem i bijąc pałkami osoby podejrzane o udział w demonstracji. Nie reagowali na protesty strażników" – przekazała w mediach społecznościowych Nowicka.

Według przedstawicielki Wiosny, podczas demonstracji doszło do licznych naruszeń prawa ze strony interweniujących funkcjonariuszy. Policjanci mieli m.in. wtargnąć na teren kampusu Politechniki Warszawskiej i tam atakować gazem oraz bić pałkami teleskopowymi osoby, które uczestniczyły w strajku.

Strajk Kobiet w Warszawie. Lempart ostro o policji. "Abdykowała z roli służby państwowej"

Jak dodaje Nowicka, interweniujący policjanci nie otrzymali zgody rektora na wkroczenie na teren uczelni.

d35ph0m

Sobotni strajk był jednym z wielu, które przetoczyły się w ostatnich tygodniach przez ulice wielu polskich miast, w tym także Warszawy. Jest to odpowiedź na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który w czwartek 22 października uznał, że aborcja w przypadku upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby jest niezgodna z obowiązującą konstytucją.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d35ph0m

Podziel się opinią

Share
d35ph0m
d35ph0m