Trwa ładowanie...

Strajk Kobiet w Warszawie. Pierwsze zatrzymania, na miejscu pogotowie ratunkowe

Strajk Kobiet. Kolejny raz gorąco na stołecznych ulicach. Trwa poniedziałkowa blokady stolicy. Osoby, które podczas legitymowania odmówiły podania swoich danych, są przewożone do jednostek policji.

Share
Strajk Kobiet w Warszawie
Strajk Kobiet w WarszawieŹródło: Agencja Gazeta
dw47uiw

W poniedziałek 23 listopada rozpoczęła się w Warszawie kolejna manifestacja przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego w Polsce. Demonstracja nosi nazwę: "Wolna aborcja i wolna edukacja!". Osoby strajkujące zablokowały wjazd na teren Ministerstwa Edukacji Narodowej, gdzie kilka studentek przykuło się do bramy.

Ma to być gest solidarności z nauczycielkami, nauczycielami oraz instytucjami naukowymi, którym minister Przemysław Czarnek grozi represjami za wsparcie Strajku Kobiet.

dw47uiw

Strajk Kobiet w Warszawie. Są poszkodowani. Na miejscu pogotowie ratunkowe

Na miejscu zgromadzenia interweniuje policja, doszło do starć ze służbami. Jak podaje KSP, są osoby poszkodowane.

Strajk kobiet. Przepychanki z policją. Doszło do starć

"Policjanci wezwali karetkę pogotowia do jednej z osób, która tak zapalczywie usiłowała wyrwać kratę zabezpieczającą szybę w policyjnym radiowozie, że doznała urazu ręki" – relacjonuje w mediach społecznościowych warszawska policja.

Ponadto pogotowie było wzywane do osoby, która przykleiła sobie dłoń do budynku.

Strajk Kobiet w Warszawie. Pierwsze zatrzymanie

Służby poinformowały także o przewożeniu na komisariat osób, które odmówiły podania swoich danych podczas legitymowania. Doszło także do pierwszego zatrzymania, funkcjonariusze użyli siły.

dw47uiw

"W Al. Szucha policjanci podjęli interwencję wobec osób blokujących jezdnię. Podano komunikaty wzywające do zachowania zgodnego z prawem. W stosunku do osób lekceważących polecenia funkcjonariusze użyli siły fizycznej" – czytamy na Twitterze warszawskiej policji.

Przypominamy, że protesty w Polsce rozpoczęły się po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października uznał, że aborcja w przypadku upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z obowiązującą konstytucją.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dw47uiw

Podziel się opinią

Share
dw47uiw
dw47uiw