Trwa ładowanie...
d1n8nzd

Strajk nauczycieli 2019. "Są chwile, kiedy trzeba umieć powiedzieć nie"

W całej Polsce trwa bezterminowy strajk nauczycieli. Szkoły i przedszkola zostały zamknięte. Uczniowie nie mają zajęć. Za kilka tygodni powinny odbyć się matury. Przez zaistniałą sytuację nauczyciele jednej ze szkół opublikowali na Facebooku wpis skierowany do trzecioklasistów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk nauczycieli 2019. Dydaktycy apelują do maturzystów
Strajk nauczycieli 2019. Dydaktycy apelują do maturzystów (East News)
d1n8nzd

Dzisiaj 8.dzień strajku nauczycieli. Jak długo potrwa? Na to pytanie nie ma odpowiedzi. Jednak na razie nic nie wskazuje na to, aby szybko miał on zakończyć.

Trzecioklasiści w tym roku przeżywają podwójny stres. Z jednej strony związany ze zdawaniem egzaminu maturalnego, a z drugiej, z obawą, czy odbędzie się on bezproblemowo. Z tej okazji nauczyciele jednej ze szkół udostępnili na Facebooku post skierowany do uczniów liceum.

d1n8nzd

"Szkoła bez was jest pusta. Przykro nam, że nie spotykamy się z wami codziennie w czasie lekcji, przerw i nie zajmujemy się waszą edukacją. Byliśmy i będziemy z wami w podróży przez świat wiedzy, emocji, dorastania" – napisali dydaktycy.

We wpisie poruszyli również kwestię zbliżających się egzaminów maturalnych, które są szczególnie stresujące dla dorastającej młodzieży. "Maturzyści, przed wami ukończenie szkoły i egzaminy maturalne. Chcielibyśmy być z wami, towarzysząc wam w wykonaniu kolejnego kroku w dorosłość. Pracowaliśmy wspólnie przez trzy lata. Staraliśmy się nauczyć was, że warto walczyć o siebie, stać na straży własnych przekonań. Są chwile trzeba, kiedy trzeba umieć powiedzieć nie i podjąć trudne decyzje" – apelują do licealistów.

Facebook.com
Podziel się

Nauczyciele w ten sposób starali się także wytłumaczyć uczniom, dlaczego strajkują oraz przekazać im cenną lekcję na przyszłość. Napisali, że należy bronić własnej godności, walczyć o dobre warunki pracy i nauki dla uczniów. "Właśnie nadeszła taka chwila dla nas. Jesteśmy tu dla was i dla przyszłości polskiej szkoły" – kwitują.

d1n8nzd

Pedagodzy na koniec poinformowali, że wystawili już oceny. Natomiast wstrzymują się od przeprowadzenia rady klasyfikacyjnej. Tłumaczą, że są gotowi ją dokończyć, ale czekają na decyzję rządu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Strajk nauczycieli - relacja z Warszawy

d1n8nzd

Podziel się opinią

Share

d1n8nzd

d1n8nzd