Trwa ładowanie...
holderName

Strajk Przedsiębiorców. Będą protestować mimo zakazu zgromadzeń. Co na to policja?

Przedsiębiorców nie wystraszyły zdecydowane działania policji podczas ostatniego protestu w Warszawie. Deklarują, że w najbliższy weekend znów pojawią się na warszawskich ulicach. Policja nie zmienia swojego stanowiska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strajk Przedsiębiorców. Będą protestować mimo zakazu zgromadzeń.
Strajk Przedsiębiorców. Będą protestować mimo zakazu zgromadzeń. (PAP)
holderName

Po zajściach podczas ostatnich protestów przedsiębiorców w Warszawie, w internecie pojawiło się mnóstwo słów krytyki pod adresem funkcjonariuszy interweniujących w czasie przemarszu. Media obiegły zdjęcia policjantów stosujących przeciw strajkującym gaz łzawiący i siłę fizyczną. Wśród krytyków policji znaleźli się marszałek senatu Tomasz Grodzki, Jurek Owsiak i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Odmiennego zdania był jednak szef MSWiA Mariusz Kamiński, który podziękował funkcjonariuszom za zastosowanie skutecznych metod prewencyjnych.

Strajk przedsiębiorców. Znów chcą wyjść na ulice

W mediach społecznościowych trwa mobilizacja do kolejnej edycji protestu. Tym razem strajk miałby rozpocząć się na Placu Defilad. Lider środowiska skupionego wokół strajku przedsiębiorców i kandydat na prezydenta w nadchodzących wyborach Paweł Tanajno, zachęca by w trakcie protestu, uczestnicy zachowali między sobą odległość 2 m. - 23 maja sobota WARSZAWA godzina 14:00 - zaczynamy w okolicy pl. Defilad. Plac jest duży, więc szczegółowo poinformujemy o miejscu startu przez Live. Tym razem nie będzie odcięcia "głowy" marszu, dlatego ważne aby wszyscy widzieli Live na Facebooku, bo to będzie centrum naszego dowodzenia - informują organizatorzy protestu w grupie na Facebooku

holderName

Według prowodyrów strajku policja nie interweniowała wobec wszystkich uczestników, skupiwszy się jedynie na grupie, w której maszerował Paweł Tanajno. - Policja 16 maja nie interesowała się wszystkimi demonstrującymi, tylko zamknęła niewielką 400 osobową grupę osób wokół Pawła Tanajno, reszcie dając przemaszerować - informują.

Zobacz także:Wybory 2020. Cezary Tomczyk pytany o komisarza w stolicy: Warszawa jest zabezpieczona

Strajk Przedsiębiorców. Policja nie zmienia stanowiska

W oczach policji zachowywanie wspomnianego dystansu nie uczyni zgromadzenia legalnym, a co za tym idzie, strajkujący muszą liczyć się z interwencją służb porządkowych. Rzecznik stołecznej policji przypomina, że obowiązujące przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, w tym zgromadzeń spontanicznych. Zakaz jest elementem wprowadzonych w Polsce obostrzeń, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się virusa SARS-CoV-2.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName