Trwa ładowanie...

Strajk przedsiębiorców. Przedsiębiorcy dziś znów będą protestowali na ulicach

Strajk przedsiębiorców z czwartku ma swoją kontynuację. Protestujący wrócili w okolice KPRM i Alei Ujazdowskich. Na miejscu jest już policja.

Share
Strajk przedsiębiorców. Przedsiębiorcy dziś znów będą protestowali na ulicach
Źródło: PAP
d30hui0

Strajk przedsiębiorców. Zaplanowano wznowienie strajku przedsiębiorców. Tak jak w czwartek, ma się on rozpocząć na rondzie Dmowskiego. Najprawdopodobniej protestujący znów spróbują utworzyć miasteczko pod kancelarią premiera.

W Alejach Ujazdowskich jest już obecna policja. Około godz. 9 przed gmachem KPRM stało co najmniej pięć radiowozów, w tym cztery furgonetki. Kolejne cztery stały nieco dalej, przy skrzyżowaniu z ul. Bagatela - informuje "Gazeta Wyborcza”.

Komenda Stołeczna Policji na razie nie odpowiadała na pytanie dziennika, czy są to działania prewencyjne przed kolejną próbą utworzenia miasteczka pod kancelarią premiera.

d30hui0

Po demonstracji 7 maja, zorganizowanej w proteście przeciwko dziurawym zapisom rządowej tarczy antykryzysowej pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów powstało miasteczko przedsiębiorców.

Strajk przedsiębiorców. Działania policji

W nocy miasteczko zostało spacyfikowane przez policję. Wylegitymowano 150 osób, zatrzymano 37. Do sądu skierowano 129 wniosków o ukaranie. Skontrolowano też 54 pojazdy. Policja prowadząc akcję powołała się na przepisy o epidemii.

Do działań służb odniósł się szef PO Borys Budka.

- Zamiast tarczy antykryzysowej państwo PiS użyło pałki przeciwko ludziom, którzy walczą o swoich pracowników - skomentował konfrontację. Jak dodał, że "dziś jesteśmy wszyscy z polskimi przedsiębiorcami”.

d30hui0

- Wczoraj w nocy brutalnie spacyfikowano protest ludzi, którzy walczą o swoją godność. Wczoraj w nocy zamiast tarczy antykryzysowej państwo PiS użyło pałki przeciwko ludziom, którzy walczą o swoich pracowników. Walczą o to, by utrzymać miejsca pracy. Walczą o dorobek życia - mówił Budka na konferencji liderów KO.

- Chcemy jasno i czytelnie powiedzieć, jesteśmy i będziemy zawsze po stronie tych, których państwo PiS ignoruje, z którymi walczy. Byli to kiedyś lekarze, byli to lekarze rezydenci, byli to nauczyciele, opiekunowie osób niepełnosprawnych. A dziś na naszych oczach państwo PiS znalazło kolejnego wroga. Są to polscy przedsiębiorcy, którzy zamiast tarczy antykryzysowej otrzymali pałkę policyjną - dodał.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d30hui0

Podziel się opinią

Share
d30hui0
d30hui0