Trwa ładowanie...

Straż miejska nie może karać na podstawie zdjęć ze stacjonarnych fotoradarów!

Każdy, kto dostanie mandat na podstawie zdjęcia ze stacjonarnego fotoradaru należącego do gminy, może z powodzeniem wygrać sprawę w sądzie!
Share
Straż miejska nie może karać na podstawie zdjęć ze stacjonarnych fotoradarów!
d1g9wg3

Straż miejska może używać tylko mobilnych fotoradarów nie może karać na podstawie zdjęć ze stacjonarnych fotoradarów - uważa Prokuratura Generalna. Według jej stanowiska, które opublikował dziś portal RMF FMte urządzenia ustawiane przez gminy działają bez podstawy prawnej.

Każdy, kto dostanie mandat na podstawie zdjęcia ze stacjonarnego fotoradaru należącego do gminy, może z powodzeniem wygrać sprawę w sądzie.

Nawet jeśli straż miejska zwróci się do prokuratury o skierowanie do Sądu Najwyższego kasacji niekorzystnego dla gminy wyroku, to spotka się z odmową. Wszystko dlatego, że według Prokuratury Generalnej, strażnicy miejscy mają prawo używać tylko mobilnych urządzeń, czyli tych montowanych na samochodach. - czytamy w serwisie.

d1g9wg3

Fotoradary stacjonarne, montowane przez gminy na stojących przy drogach masztach działają bowiem bez odpowiedniej podstawy prawnej.

d1g9wg3

Podziel się opinią

Share
d1g9wg3
d1g9wg3