Trwa ładowanie...
dixyqrx

Straż miejska: ponad 30 tysięcy mandatów w niecałe 2 lata

Stołeczni strażnicy chwalą się efektami swojej pracy na Moście Śląsko-Dąbrowskim
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Straż miejska: ponad 30 tysięcy mandatów w niecałe 2 lata
dixyqrx

Ponad 30 tysięcy w niecałe 2 lata - tyle mandatów dostali kierowcy na Moście Śląsko-Dąbrowskim. Samochody mogą się nim poruszać tylko poza godzinami szczytu. To przez budowę centralnego odcinka II linii metra - dowiadujemy się z* rozmowy z Katarzyną Dobrowolską ze stołecznej straży miejskiej* na antenie radia RDC :

- Trzeba patrzeć na znaki. Często kierowcy tłumaczą, że źle poprowadziła ich nawigacja, że nie widzieli, albo że nie ma znaków. Znaki są. Są po to, by ich przestrzegać i cały czas to powtarzamy.

Ostatnio liczba kar jest podobno mniejsza, niż na początku budowy metra. Od października 2011 do sierpnia 2012 most był całkowicie nieprzejezdny dla samochodów osobowych. Wtedy strażnicy zatrzymywali setki kierowców dziennie. Do końca ubiegłego roku naliczono ich ponad 25 tysięcy. Za wjazd na Most Śląsko-Dąbrowski (obecnie w godzinach szczytu) trzeba zapłacić nawet 500 złotych.

dixyqrx

Tymczasem wielu warszawiaków uważa, że straż miejska znalazła po prostu świetny sposób na łatwy zarobek:

"Wielokrotnie widziałem, jak straż miejska zatrzymuje samochody z rejestracją wskazującą na kierowcę spoza Warszawy. Kiedy ktoś jedynie przejeżdża przez nasze miasto (w końcu wciąż nie mamy obwodnicy), to często nie wie o zakazie. A znaki są źle widoczne. Czy straż miejska nie powinna stać przy wjazdach na most po to, aby zawracać nadjeżdżające samochody, bez karania grzywnami? Kto tu jest dla kogo - straż dla ludzi, czy ludzie dla straży? Warszawscy strażnicy zarobili w ten sposób miliony, na warszawiakach i na przejezdnych. Ciekawe na co poszły te pieniądze" - komentuje jeden z mieszkańców stolicy.

Most Śląsko-Dąbrowski wciąż jest pod kontrolą straży miejskiej. Zakaz ruchu dla pojazdów indywidualnych obowiązuje w godzinach porannego i popołudniowego szczytu (w godz. 6:00-10:00 oraz 15:00-19:00. Funkcjonariusze wciąż podejmują interwencje wobec kierowców ignorujących zakaz ruchu. Do tej pory strażnicy ukarali mandatami 30 065 sprawców wykroczeń.

Cykliczne kontrole na moście są prowadzone przez strażników od 18 października 2011 r. Zmiany w organizacji ruchu wprowadzono wtedy ze względu na prace przy budowie kolejnej nitki warszawskiego metra - chodziło o zmniejszenie natężenia ruchu, aby zachować płynność poruszania się komunikacji miejskiej na moście. Ograniczenia w ruchu na Moście Śląsko-Dąbrowskim nie dotyczą pojazdów komunikacji zbiorowej, pojazdów uprzywilejowanych, służb miejskich, budowy metra oraz jednośladów.

dixyqrx

Utrudnienia mają zniknąć w 2014 r, gdy zakóńczy się budowa stacji metra na Placu Wileńskim.

dixyqrx

Podziel się opinią

Share
dixyqrx
dixyqrx