Trwa ładowanie...

Straż Miejska w Warszawie z nietypowym plebiscytem. Chcą zawstydzić kierowców

Zdjęcia źle zaparkowanych pojazdów nowym pomysłem strażników miejskich z Warszawy na walkę z notorycznym łamaniem przepisów. Zdjęcia będą publikowane w sieci.

Straż Miejska w Warszawie z nietypowym plebiscytem. Chcą zawstydzić kierowcówŹródło: Straż Miejska Warszawa, fot: Straż Miejska w Warszawie
d4cu55r
d4cu55r

"Ja tylko na chwilę", "nie widziałem znaku, przepraszam" - tych sformułować strażnicy miejscy z Warszawy mają już serdecznie dość. Chodzi oczywiście o nieprawidłowe parkowanie, które spędza im sen z powiek i przysparza wielu problemów.

Warszawa. Straż miejska z plebiscytem na "mistrza parkowania"

Skoro zwykłe upomnienia i mandaty na warszawiakach wrażenia nie robią, pora sięgnąć po środki nadzwyczajne. Straż Miejska w Warszawie postanowiła publikować w sieci zdjęcia skrajnie niebezpiecznych przypadków. Tam, będą one podlegać ocenie internautów.

Użytkownicy Twittera co miesiąc będą mogli zagłosować w niechlubnym plebiscycie na "mistrza parkowania".

ZOBACZ: Ubaw w studiu. Poszło o sweterek Włodzimierza Czarzastego

Warszawa. Straż miejska walczy z problemem

- Kierujący pozostawiają swoje pojazdy na torowiskach, gdzie nie może przejechać tramwaj; na przejściach dla pieszych, gdzie piesi nie mogą przejść przez jezdnię; na przystankach autobusowych, w taki sposób, że podróżujący nie może wyjść na jezdnię – mówi Sławomir Smyk, rzecznik prasowy straży miejskiej w Warszawie w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

d4cu55r

Jak podkreśla, są to skrajne przypadki, ale właśnie one mają pokazać z czym strażnicy miejscy zmagają się w Warszawie na co dzień. Plebiscyt rozpoczyna się w lutym. Będzie opierał się na zdjęciach funkcjonariuszy. Na koniec każdego miesiąca zostanie wybrany "mistrz parkowania", a jego przypadek zostanie opublikowany na stronie Straży Miejskiej w Warszawie.

Warszawa. Straż miejska liczy na krytykę internautów

Środki nadzwyczajne, ale są one wynikiem problemu, z jakim strażnicy zmagają się od wielu lat. Ponad 90 procent zgłaszanych przypadków dotyczy nieprawidłowego parkowania. Liczbowo jest to prawie 1000 zgłoszeń dziennie. Tacy kierowcy zagrażają nie tylko przechodniom, ale są też uciążliwi dla osób z niepełnosprawnościami. W 2019 roku odnotowano 1905 bezprawnych przypadków parkowania na miejscu dla niepełnosprawnych.

d4cu55r

Strażnicy miejscy liczą, że bezrefleksyjni kierowcy, którzy nie boją się kar finansowych, przestraszą się krytyki w sieci, chociażby takiej, która dotknęła Marcina Gortata, gdy kolega sportowca zaparkował jego samochód na przejściu dla pieszych.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Masz dla nas newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d4cu55r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cu55r