Trwa ładowanie...

Strażnicy miejscy pomogli dwóm pustułkom

Prawdziwą lekcję życia odebrały dwie młode pustułki, którymi zaopiekowali się strażnicy z Ekopatrolu. Oba ptaki były osłabione i nie mogły latać. Strażnicy przekazali je do Ptasiego Azylu.

Strażnicy miejscy pomogli dwóm pustułkomŹródło: Straż Miejska
d39ee78
d39ee78

Każdego ptaka czeka moment porzucenia gniazda i wejścia w dorosłe życie. Wiąże się to z zagrożeniami. Nauka dorosłego życia zwykle odbywa się w nie zawsze przyjaznym środowisku, pełnym zagrożeń cywilizacji.

Pierwsze wezwanie dotyczyło pustułki znalezionej przy ul. Kasprowicza. Mieszkanka zauważyła młodego ptaka, który znajdował się na terenie prywatnej posesji. Poinformowała, że widzi dziwnego ptaka, który nie może wzbić się w powietrze.

Kiedy strażnicy przyjechali na miejsce, znaleźli bardzo osłabioną, młodą pustułkę. Odłowili ją w bezpieczny sposób. Prawdopodobnie uderzyła w trakcie lotu w okno pobliskiego domu.

d39ee78

Drugie wezwanie dotyczyło pustułki na ulicy Żytniej. Ptak również był osłabiony i nie mógł latać. Oba ptaki nie miały żadnych ran ani wyraźnych kontuzji.

Po zbadaniu i odpoczynku w Ptasim Azylu powrócą do swojego naturalnego środowiska – podwarszawskich lasów.

Pustułka zwyczajna to gatunek średniej wielkości ptaka drapieżnego z rodziny sokołowatych. Zamieszkuje prawie całą Europę, po wyżyny i wysokie Alpy aż do wschodniej Azji, z wyjątkiem koła podbiegunowego. Zamieszkuje też Afrykę na północy kontynentu oraz na południe od Sahary. W Polsce gatunek objęty jest ścisłą ochroną gatunkową.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d39ee78
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39ee78