Trwa ładowanie...

Strażnicy pobili nastolatka? "Uderzali jego głową o ziemię"

"Panowie nie mieli zahamowań i skrupułów. Bili go i kopali. Głową uderzali o ziemię. Z kolana został uderzony w głowę. Spryskany gazem nawet w genitalia" – pisze na Facebooku pani Katarzyna i publikuje wstrząsające zdjęcia siostrzeńca. Warszawska Straż Miejska odpowiada.

Strażnicy pobili nastolatka? "Uderzali jego głową o ziemię"Źródło: Facebook.com, fot: Katarzyna Wróblewska
dwevod8
dwevod8

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 grudnia na Pradze-Południe. Wtedy funkcjonariusze zatrzymali Kacpra z grupą znajomych. Kazali im się wylegitymować, a potem zaczęła się jatka. Z relacji pani Katarzyny dowiadujemy się też, że Kacper trafił z ciężkimi obrażeniami do szpitala.
Po nagłośnieniu sprawy przez media, straż miejska wydała wyczerpujące oświadczenie.

"Znajdująca się na jezdni grupa osób zachowywała się agresywnie i wulgarnie. W chwili, kiedy funkcjonariusze wychodzili z radiowozu, osoby zakłócające porządek publiczny zaczęły uciekać. Jedna z nich – zachowująca się najbardziej agresywnie – została ujęta przez strażników" – napisano. O pobiciu Kacpra nie ma ani słowa, jest za to fragment o jego zachowaniu. Czytamy, że "został umieszczony w części przewozowej radiowozu, gdzie kopał i uderzał głową w kratę".

Miał też atakować przybyłą na miejsce załogę karetki pogotowia. Potem Kacpra w kajdankach odwieziono do szpitala. Trafił też zaatakowany jeden z funkcjonariuszy.

"Leży z licznymi obrażeniami głowy, ucha, oka, w kołnierzu, bo ma zmiany w kręgach szyjnych, obitą miednicę i kość ogonową" – pisze o stanie siostrzeńca pani Katarzyna. Straż miejska zapowiada zaś czynności "w związku z czynną napaścią na funkcjonariuszy, znieważeniem funkcjonariuszy oraz kierowaniem gróźb karalnych prowadzi policja oraz Wydział Kontroli Wewnętrznej Straży Miejskiej m.st. Warszawy".

dwevod8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwevod8