Trwa ładowanie...

Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich

Od 21 czerwca do 20 lipca, przez pięć letnich weekendów, w Ogrodzie Muzeum Łazienki Królewskie odbywać się będzie Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival

Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich
d3tf8rm
d3tf8rm

Letnią rezydencję króla Stanisława Augusta wypełnią dźwięki muzyki klasycznej, jazzowej i tradycyjnej. Wybitni artyści z Polski i z zagranicy wykonają blisko 150 koncertów, których będzie można wysłuchać w miłej, letniej atmosferze, na łonie natury.

Czytaj też: Za darmo: tango na Brzezinach

Nie ma tu ogromnych konstrukcji scenicznych i inwazyjnego nagłośnienia. Koncerty odbywają się w cichych zakątkach Ogrodu, bezpośrednio na trawie. Dzięki temu muzyki można słuchać w przyjemnej atmosferze, z rodziną i przyjaciółmi, a artyści dostępni są na wyciągnięcie ręki.

W ramach tegorocznej edycji Festiwalu, przez 5 letnich weekendów, na 6 scenach zagra ponad 300 artystów z kraju i ze świata.

Festiwal Strefa Ciszy rozpoczyna się w dniu Święta Muzyki, w sobotę 21 czerwca. Tego samego dnia, zagraniczni Partnerzy Muzeum Łazienki Królewskie we Francji, Rosji, Niemczech oraz w Chinach, celebrują ten dzień organizując otwarte koncerty w plenerze. W tym dniu w Łazienkach Królewskich zagra francuski zespół Zamku Château de Lunéville, partnerskiej rezydencji. Tego samego dnia w Pałacu na Wyspie, odbędzie się uroczyste otwarcie królewskiej Kolekcji Obrazów Stanisława Augusta oraz wystawy z cyklu Stanisław August mecenas i kolekcjoner - Tajemnica klejnotu Stanisława Augusta.

d3tf8rm

Podczas pięciu weekendów festiwalowych na scenach plenerowych, a także w Amfiteatrze i Teatrze Stanisławowskim usłyszeć będzie można artystów światowego formatu, między innymi: Paolo Pandolfo, Rosyjska Orkiestra Rogów, Władysław "Adzik" Sendecki, Atom String Quartet, Quartuor Stanislas - zespół-rezydent Zamku Château de Lunéville, Arte dei Suonatori, String Big - Band, czyli Sinfonia Viva i Krzysztof Herdzin, Milos Valent, Jan Rokyta i Solamente Naturali, Marcin Masecki z orkiestrą Polonezy, Orkiestra Dęta OSP Nadarzyn.* *Artyści, a wśród nich obiecujący młodzi wirtuozi, zaprezentują bogaty repertuar skierowany do zróżnicowanej publiczności.

Festiwalowi będzie towarzyszył specjalny program edukacyjny, kierowany do młodszych uczestników i ich rodziców. Będą to warsztaty rodzinne, happeningi oraz koncerty dla Melomaluszków.

*Niektóre koncerty są otwarte, a niektóre biletowane. Szczegółowy program festiwalu i ceny biletów znajdują się na stronie www.strefaciszyfestival.pl . *

d3tf8rm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tf8rm