Trwa ładowanie...
dhxufk1

Strefa relaksu na pl. Bankowym. Ratusz tłumaczy, na co wydał pieniądze

Strefa relaksu, która powstała na placu Bankowym budzi kontrowersje, bo kosztowała niemal milion zł, a będzie działała zaledwie do 1 września. Ratusz tłumaczy się z tej inwestycji i zapewnia, że całe wyposażenie zostanie jeszcze wykorzystane na miejskich imprezach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strefa relaksu na pl. Bankowym w Warszawie
Strefa relaksu na pl. Bankowym w Warszawie (urząd miasta warszawa)
dhxufk1

Ratusz otworzył miejską strefę relaksu pod koniec ubiegłego tygodnia. Mieści się ona na pl. Bankowym, gdzie przedtem był parking. Teraz stanęły tam miejsca do siedzenia i ławki do parkouru, a wokół postawiono donice z roślinami. Strefa relaksu będzie czynna tylko do 1 września. Wysoki koszt tej inwestycji - 920 tys. zł - wzbudził więc ogromne kontrowersje wśród warszawiaków.

"Metro warszawa" zwróciło się do ratusza z pytaniem, dlaczego zbudowanie strefy relaksu było tak kosztowne. Urzędnicy zapewniają, że zakupione rzeczy po zamknięciu strefy relaksu zostaną ponownie wykorzystane.

Ile kosztowała strefa relaksu?

  • 386 tys. 400 zł - zakup mebli i elementów wyposażenia, które zostaną wykorzystywane do "sezonowych aranżacji przestrzeni publicznej"
  • 300 tys. zł - organizacja ruchu, zabezpieczenie i dzierżawa terenu, sprzątanie, podlewanie zieleni, wypożyczenie toalet, infrastruktura doprowadzającą wodę i prąd, zużycie wody i prądu, ochrona oraz koszty 3 pikników edukacyjnych, które zostaną tam zorganizowane
  • 257 tys. 600 zł - zieleń, która po wakacjach zostanie przesadzona do warszawskich parków i ogrodów. To 40 drzew jarzębin, klonów, brzóz i ponad 2 tys. sadzonek niskiej zieleni i kwiatów.
dhxufk1

Urzędnicy ratusza dodają, że zakupione meble zapewniają aż 514 miejsc do siedzenia. Są wśród nich ławki, podesty, stoliki kawiarniane i krzesła, leżaki oraz konstrukcje parkour do treningu, siedzenia i zabawy. Dodają, że do dyspozycji odwiedzających jest mobilna biblioteka z ponad 200 książkami, tężnie, altany i parasole, kawiarnia, a także recyklomat, do którego można wrzucać zużyte butelki.

Źródło: "Metro Warszawa"

dhxufk1

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhxufk1

Podziel się opinią

Share
dhxufk1
dhxufk1