ycipk-4hz7v0

Studenci PW zbudowali rakietę. Teraz ją wystrzelą

"Mamy najszybszą rakietę w Europie"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Studenci PW zbudowali rakietę. Teraz ją wystrzelą
ycipk-4hz7v0

Pod koniec października na poligonie wojskowym pod Toruniem studenci z Politechniki Warszawskiej wystrzelą rakietę TUCAN własnej produkcji. Przy okazji odbędą się także testy dwóch innych konstrukcji członków Sekcji Rakietowej Studenckiego Koła Astronautycznego: rakiet Amelia 2 i H1.

Jan Kierski, koordynator projektu TUCAN, powiedział, że trwają ostatnie prace nad rakietą. Większość elementów wyprodukowano w Polsce. Studenci sami zbudowali silnik swojego projektu. Łącznie do projektu zaangażowano piętnastu studentów. Rakieta waży około 26 kilogramów i mierzy 2 metry 20 centymetrów. Poleci na wysokość 4 kilometrów.

Pomysł na jej zbudowanie r narodził się w 2013 roku, a prace nad nią trwały półtora roku. Tadeusz Górnicki, koordynator sekcji rakietowej na PW poinformował, że do tej pory studenci wystrzelili osiem rakiet : cztery Amelie i cztery rakiety H1. - Mamy najszybszą rakietę w Europie, jeśli chodzi o te stworzone przez studentów - mówił naukowiec. Jest to typ H1. - Pułap, który w tamtym roku rakietą osiągnęliśmy wyniósł 6300 metrów, w tym roku chcemy polecieć o kilometr, dwa wyżej - dodał.

ycipk-4hz7v0

Rakieta TUCAN jest przeznaczona do wynoszenia na dużą wysokość niewielkich instrumentów badawczych, tak zwanych CanSatów i prowadzenia tam eksperymentów. Zostanie wystrzelona 29 października. Tydzień wcześniej odbędą się testy rakiet Amelia i H1.

Źródło: IAR

Przeczytajcie też: Mała Julia rysowała kredą po chodniku. Następnego dnia jej rodzice otrzymali upokarzające pismo

Podziel się
ycipk-4hz7v0
Podziel się
ycipk-4hz7v0
ycipk-4hz7v0
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4hz7v0